Holmer, MSD Türkiye’nin yeni genel müdürü oldu!

Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

İSTANBUL – Dünyanın en büyük araştırmacı ilaç firmalarından biri olan ve 1992 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren MSD Türkiye’nin yeni Genel Müdürü Christian Holmer oldu. Holmer, sektördeki 25 yıllık deneyimi ile Ocak 2012 itibari ile çalışmalarına başladı. Christian Holmer daha önce Rusya, Orta Doğu Avrupa, Latin Amerika ve ABD de dahil olmak üzere pek çok küresel pazar ve bölgede; finans, ticari operasyonlar, pazarlama ve genel müdürlük gibi önemli pozisyonlarda görev yaptı.

MSD’ye katılmadan önce dokuz yıl süreyle Pfizer Rusya’da Genel Müdür olarak görev yapan Holmer, son dönemde Rusya’daki Pfizer – Wyeth birleşmesinden sorumlu oldu. Yeni göreviyle ilgili açıklamada bulunan Holmer, düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Çok güçlü bir geçmişe sahip ve işleri konusundaki heyecanlarını her fırsatta ortaya koyan profesyonellerin görev yaptığı MSD gibi bir şirkete katılmış olmaktan ötürü çok mutluyum. MSD Türkiye karşılanmamış hasta ihtiyaçlarını karşılamak ve bilimsel mükemmelliyetçiliği işinin merkezine almak için hastalara ve doktorlara odaklanmıştır. Sağlık alanında verdiği tüm hizmetler konusunda başarıyı kendine amaç edinen Sağlık Bakanlığı’nı, kendi alanımızdaki her konuda desteklemeye devam edeceğiz. Kişisel olarak şimdiden bu ülkeye bağlandığımı hissediyorum.”   

İsveç Stockholm Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Christian Holmer, yeni görevine başlamasının ardından iki oğlu ve eşiyle birlikte İstanbul’a yerleşti.

MSD Hakkında

Dünyada ve Türkiye’de MSD, allerji, aşılar, dermatoloji, diyabet, osteoporoz, oftalmoloji, enfeksiyon hastalıkları, hepatoloji, immunoloji, hiperlipidemi, hipertansiyon, solunum yolu hastalıkları, merkezi sinir sistemi (anestezi, nöroloji, psikiyatri), kadın sağlığı (fertilite ve jinekoloji), onkoloji ve hayvan sağlığı ürünleri dahil geniş bir yelpazede güçlü ürünlerle hizmet vermektedir. 1992 yılından bu yana %100 iştiraki olan Merck Sharp Dohme İlaçları Ltd. Şti. aracılığıyla Türkiye’de faaliyet gösteren Merck & Co. Inc., 4 Kasım 2009 tarihinde Schering Plough firması ile birleşerek dünyanın en büyük araştırmacı ilaç firmalarından birisi konumuna gelmiştir . ABD’deki ana firma Merck & Co., Inc.,’in Türkiye ofisi olan MSD Türkiye, Türk ilaç sektöründe hastaların yenilikçi ilaçlara erişmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Daha fazla bilgi için www.msd.com.tr ve www.merck.com adreslerini ziyaret ediniz.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla