Ömür Mangaloğlu, Takeda Türkiye’nin yeni Genel Müdürü oldu

4 Ağustos 2022  |   Kategori: Sektör Print

2019’dan beri Takeda Türkiye Hematoloji İş Birimi Direktörlüğü görevini üstlenenÖmür Mangaloğlu, Takeda Türkiye’nin yeni Genel Müdürü oldu. 13 yıldır Türkiye ilaç sektörünün önemli oyuncularından biri olan Takeda Türkiye’nin yaklaşık 3 senedir Genel Müdürlük görevini sürdüren Şeyda Atadan Memiş, Birleşik Krallık ve İrlanda Ülkeler Grubu Genel Müdürü olarak atanmasından sonra koltuğunu çalışma arkadaşlarından Ömür Mangaloğlu’na devretti.

Takeda Türkiye’nin yeni lideri Ömür Mangaloğlu 1996 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve yüksek lisansını 1998 yılında University of Nevada Las Vegas’ta tamamladı. Sağlık sektöründeki kariyerine 2001 yılında Eczacıbaşı- Baxter’de başlayan ve arasında PD Eve Teslim ekibine liderlik yapan Mangaloğlu, 2006-2012 yılları arasında RTS Renal Therapy Services’de Ülke Operasyon Müdürü, 2013-2016 yılları arasında da Eczacıbaşı- Baxter ve Baxalta’da İş Mükemmelliği Müdürü olarak çalıştı.

Shire Baxalta birleşmesiyle 2016’da Shire’da Genetik Hastalıklar İş Birimi Direktörü olarak atanan Mangaloğlu, 2019’da Takeda’nın Shire’ı satın almasından sonra ise Takeda Türkiye Hematoloji İş Birimi Direktörlüğünü görevini devraldı. 3 yıldır bu görevini sürdüren Ömür Mangaloğlu; Ağustos 2022 itibariyle Takeda Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Yeni görevi için heyecan duyduğunu belirten Ömür Mangaloğlu, “Daha Sağlıklı Daha Parlak Bir Gelecek” vizyonuyla, 80’den fazla ülkede 50 binden fazla çalışanıyla ilaç sektörünün en büyük oyuncularından biri olan Takeda’nın bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni görevimde çalışma arkadaşlarımla birlikte hastaların hayatlarında anlamlı farklar yaratmak ve hastaların yaşam kalitelerini yükseltmek için tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim. Uzun yıllardır birlikte çalıştığım sevgili arkadaşım Şeyda Atadan Memiş’e İngiltere’deki yeni görevinde başarılar dilerken, Takeda’nın global organizasyonunda sayıları gittikçe yükselen Türk yöneticilerimiz ile ayrıca gurur duyuyorum.” dedi.

Takeda Kıdemli Başkan Yardımcısı ve ICMEA Bölge Başkanı Mahender Nayak, Ömür Mangaloğlu’nun yeni görevini şu sözlerle tebrik etti; “Çalışanlarına, tüm potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri kapsayıcı, ilham verici bir çalışma ortamı yaratmaya kendini adayan Takeda, önce insan yaklaşımıyla odağına her zaman çalışanlarını koyuyor. Büyüyen organizasyon yapımızda ICMEA Bölgesi’nin en önemli ve güçlü oyuncularından biri olan Türkiye bizim için çok önemli. Başarılı pek çok yöneticisini Takeda’nın global yapısı içinde farklı görevlere gönderen Takeda Türkiye’nin yeni lideri Ömür Mangaloğlu’nu yürekten kutluyorum. 3 yıldır beraber çalıştığımız liderlik ekibimizin önemli bir üyesi olan Ömür Mangaloğlu’nun, bilgi ve deneyimi ile değerli katkılar sağlayarak Takeda Türkiye’nin 13 yıldır olduğu gibi küresel değerlerimizle bölgemizi parlatan temsilcilerimizden biri olmaya devam edeceğine inanıyorum” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla