Philips’in yeni işitme cihazları, Demant tarafından Türkiye’de kullanıma sunuldu

23 Aralık 2019  |   Kategori: Sağlık Gündemi, Sektör Print

Dünyaca tanınan işitme sağlığı grubu Demant, Philips markalı işitme çözümlerini global işitme cihazı pazarına sundu. Dünya işitme cihazları alanında lider Demant ile Philips’in sağlık alanındaki global markasını biraraya getiren bu işbirliği, işitme sağlığı deneyimini yenilikçi çözümlerle zenginleştirecek. Modern dünya insanının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünleri Türkiye pazarına kazandırmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Demant Şirketleri Türkiye Genel Müdürü Filiz Güvenç, “Philips işitme cihazları daha iyi işitme imkanı sunarken, alanında çığır açan teknoloji kullanımıyla da kullanıcıların aktif bir hayat yaşamasını sağlıyor” dedi.

Yeni Philips işitme cihazları, aksesuarları ve uygulamaları, işitme kaybı olan kişilerin önem verdiği kişilerle bağlantı kurmasına ve daha iyi duymalarına yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Daha iyi duyabilme yeteneği sayesinde çevrelerindeki insanlarla rahat bağlantı kuran cihaz kullanıcıları konuşulanları ve daha fazlasını anlayabilir. Böylece aktif ve sosyal olan kullanıcılar, işitme cihazlarını akıllı telefon gibi gündelik hayatta kullandığı cihazlara bağlayarak müzik ve filmleri doğrudan dinleyebilir, görüşmelerini daha kolay yapabilir.

SoundMap aracılığıyla insanlarla bağlantı kurabilme- Çığır açan teknoloji sayesinde, Philips işitme cihazları konuşma hızından daha hızlı çalışıyor. SoundMap teknolojisi, amplifikasyonu gürültü seviyesine verimli bir şekilde adapte ediyor ve gürültüyü tespit etmek ve azaltmak için ikili mikrofon teknolojisini kullanıyor.

Sonuç olarak, Philips işitme cihazları kullanıcıların gürültülü sosyal ortamlarda bile konuşmaları daha net duymalarına yardımcı oluyor. Ayrıca, çoğu işitme cihazı kullanıcısının aşina olduğu bir zorluk olan, ortamın gerçekten gürültülü olduğu zamanlar için de ek destek sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar etrafındaki insanlarla konuşmanın tadını daha iyi çıkartabiliyor. Bu da, Philips işitme cihazı kullanıcılarının sosyal etkileşimlerinde desteklenecekleri ve böylece hayata daha fazla katılabilecekleri anlamına geliyor.

Sound Tie ile Dünyayla bağlantı kurabilme – Philips işitme cihazları kullanıcıları modern dünyaya da bağlanıyor. Çift çekirdekli 2.4GHz Bluetooth Düşük Enerji teknolojisini kullanan işitme kaybı olan kişiler, TV izleme ve müzik dinleme gibi etkinliklerden daha iyi bir şekilde yararlanabilecek. Ayrıca internete bağlı cihazlarla akıllı etkileşimler sayesinde cihazlar kullanıcılarının bağlantıda kalmasına yardımcı olacak ve uzaktaki arkadaşları ve aileleriyle daha iyi iletişim kurabilecekler.

Demant Grup Şirketleri Philips Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Søren Skjærbæk verdiği demeçte “Yeni Philips işitme cihazları, işitme kaybı olan bireylere, daha sağlıklı yaşam tarzı ve aktif yaşlanmayı destekleyen zenginleştirici, bağlantıda kalmayı sağlayan bir işitme deneyimi sağlayacak” dedi. Skjærbæk “Gelecekte, Philips işitme cihazları kullanıcıları işitme sağlıklarını kontrol edebilmelerine olanak tanıyan özel işitme sağlığı uygulamalarına bağlayacak. Bu yeni ve heyecan verici Philips işitme çözümü ile Demant işitme sağlığı alanında verdiği hizmeti bir üst seviyeye taşıyacak ”diye ekledi.

Demant Hakkında: Dünyanın önde gelen firmalarından Demant Grubu işitme sağlığı alanında, Royal Philips işitme cihazlarının da tek lisansörü olarak, 130’u aşkın ülkede faaliyetlerini sürdürüyor. Demant Grubu insanların daha iyi işitmesine ve işitme sağlığına yardımcı olmak için bilgi birikimi ile yenilikçi teknolojileri geliştirerek, hayatları değiştiren farklılıklar yaratma yolunda 100 yıldan uzun bir süredir çalışıyor. Daha fazla bilgi için: https://www.demant.com

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla