Prof. Dr. Karatay, Bakan Akdağ’ın sert suçlamalarına yanıt verdi! Hiçbiri doğru değil

Kategori: Sağlık Gündemi Print

canan karatayPek çok tartışmaya ve polemiğe konu olan Prof. Dr. Canan Karatay, bu kez Sağlık Bakanı Reçep Akdağ, ile ciddi bir tartışmaya girdi. Prof. Dr. Canan Karatay ile ilgili sert sözler söyleyen Sağlık Bakanı Reçep Akdağ, Karatay’ın bilim etik ilkelerine uymadığını ve ticari faaliyetler için toplumu yanılttığını dile getirmişti. Sağlık Bakanı Reçep Akdağ, Prof. Dr. Karatay’ı önerdiği ürünlerin ticaretini yapmakla suçlamıştı. Bu sert açıklamanın ardından bir basın açıklaması yayımlayan Prof. Dr. Canan Karatay, böyle bir tartışmanın konusu olmaktan çok üzüntü duyduğunu sözü geçen açıklama ve suçlamalarla ilgili olarak hiç bir kabahatinin olmadığını ve kendisine büyük bir haksızlık yapıldığını dile getirdi. Konuyla ilgili olarak Prof. Dr. Canan Karatay’ın göndermiş olduğu basın açıklamasının tam metnini okurlarımızın dikkatine sunuyoruz: 

Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’ın şahsıma yönelik söylediği iddia edilen ağır ithamlarla ilgili açıklamamdır: Öncelikle hiçbir dayanağı olmayan, direkt şahsımı hedef alan bu ithamların Sağlık Bakanı tarafından yapıldığına inanmıyorum. İnanmak istemiyorum. Şayet Sayın Bakan’ın böyle bir açıklaması varsa; kendisinin yalan ve yanlış bilgilendirildiğini belirtmek isterim. Halka önerdiğim hiçbir gıdanın hiçbir şekilde ticaretini yapmadım yapmam. Ne bir internet satış sitem var ne de iddia edildiği gibi anlaşma yaptığım bir ceviz bahçesi…

Bakan Akdağ’dan Karatay’a sert çıkış: Yiyin dediği ürünleri internetten satıyor

Bugüne kadar halk sağlığı için yaptığım açıklamalardan dolayı defalarca hedef gösterildim. Çünkü söylediğim şeyler sağlığı ticarileştiren şirketlerin işine gelmiyordu. Beni de kendileri gibi göstermek için bu defa iftira kampanyaları başlattılar. Sayın Sağlık Bakan’ının söylediği iddia edilen sözler de bu iftira kampanyasının bir sonucudur.

Daha önce çıktığım birçok televizyon programında sosyal medya hesabımın olmadığını söyledim. Ne yazık ki, birçok ünlü kişinin yaşadığı mağduriyeti ben de yaşadım. Avukatım aracılığıyla benim ismimi kullanarak gönderi paylaşan, satış yaptığı bildirilen siteler için dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunduk. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu’nun 2016/66567 Soruşturma numaralı dosyasında işlemler devam etmektedir.

Savcılık Makamı tarafında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne müzekkere yazılarak, bu siteleri kimlerin erişime sunduğunun tespiti için IP araştırması yapılması, hosting firmalarından bu sitelere ait bilgilerin istenmesi talep ettik. Emniyetin bu ilgili birimlerinden cevap beklenmektedir.

Cevabın gelmesini takiben görevli Savcı tarafından soruşturmaya devam edilmesi ve bu suçlardan dolayı dava açılması beklenmektedir.

Ben doğruları söylemeye devam edeceğim. Bu şekilde mesnetsiz iddia ve iftiralara da pabuç bırakmayacağım.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Kardiyoloji ve iç hastalıkları uzmanı

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla