Prof. Dr. Faruk Yencilek, Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Tıbbi Direktörlüğüne atandı

Kategori: Sektör Print

Yeditepe Üniversitesi HastaneleriYeditepe Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yencilek, 2016 yılı itibari ile Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Tıbbi Direktörü olarak göreve atandı.

2005 yılından itibaren Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı’nda çalışan Yencilek, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Başhekimi olarak göreve aldı. 2016 yılı itibari ile Profesörlük derecesini alan Yencilek, Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri’nin Tıbbi Direktörü olarak atandı.

Prof. Dr. Faruk YencilekProf. Dr. Faruk Yencilek, Tıp Doktoru derecesini 1996 yılında Marmara Üniversitesi’nden aldı. Aynı yıl tıpta uzmanlık sınavını kazanarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı bölümünde asistanlık eğitimine başladı. 2001’de Üroloji uzmanı oldu. 2008 yılında bir yıl süreyle Almanya Heidelberg Üniversitesi Üroloji Kliniği’nde çalıştı. 2011’de Üroloji doçenti olmaya hak kazandı. 2012 yılında Avrupa Board sınavını kazanarak FEBU ünvanını aldı.

YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ HAKKINDA:

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi, üstün teknolojisi ve tamamıyla akıllı sistemlerle donatılmış altyapısıyla, 26 Ağustos 2005 tarihinden itibaren hizmet vermektedir. Ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya sahip, profesör ve doçent ağırlıklı hekimlerden oluşan kadrosu ile yeni ve başarılı hekimler yetiştirmek üzere önemli çalışmalar yapmaktadır. Bağdat Caddesi Polikliniği, Balmumcu’daki Göz Merkezi ve Acıbadem’deki Genetik Tanı Merkezi ile hizmetlerini genişleten Yeditepe Üniversitesi Hastanesi; tıp dünyasında pek çok ilke imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Dünyanın en seçkin sağlık kurumlarına verilen kalite belgeleriyle dünya standartlarında hizmet verdiği tescillenen Yeditepe Üniversitesi Hastanesi ve Bağlı Kurumları, öncülük ve liderlik ilkelerinden hareketle yarınlara daha büyük başarılarla yürümenin kararlılığını taşımaktadır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla