Sağlık Bakanlığı’ndan yeni bir milletvekili adayı daha: Prof. Dr. Seçil Özkan

Kategori: Arşiv Print

secil-ozkanMilletvekili adayı olmak isteyen bürokratlar yaklaşan seçim takvimi ile birlikte mevcut görevlerinden istifa etmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’ndan bir isim daha milletvekili olmak için istifasını verdi. Konuyla ilgili Medikal Akademi Ankara temsilcisi Hatice Pala Kaya’nın ulaştığı kulis bilgilerine göre, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanı Prof. Dr. Seçil Özkan’da milletvekili adayı olmak için istifa etti.

2015 Türkiye Genel Seçimleri için hazırlanan bürokratların istifa süreci tamamlandı. Sağlık Bakanlığı kadrolarından Milletvekili adayı olmak için istifa eden son isim Prof. Dr. Seçil Özkan, oldu. Bu güne kadar pek çok başarılı projeye imza atan Prof. Dr. Seçil Özkan, uzun süredir Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkanlığını yürütüyordu.

Prof. Dr. Seçil ÖZKAN  Kimdir?
Prof. Dr. Seçil ÖZKAN 1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu ve aynı yıl Artvin Yusufeli Merkez Sağlık Ocağında göreve başladı. 1999 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda Uzmanlık Eğitimini tamamladı. 1999 yılından itibaren bir yıl süreyle Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Sağlık Ocakları Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2002 yılında Gazi Üniversitesinde “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2000 yılından itibaren dört yıl süre ile Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı.

2004-6 yıllarında Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapan ÖZKAN, 2006 yılında Doçent Doktor, 2011 yılında da aynı üniversitede Profesör Doktor olarak göreve devam etti. 2010-13 yılları arasında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde, Enstitü Kurul Üyeliği ile aynı üniversitede Kazaların Demografisi ve Epidemiyolojisi Bilim Dalı Başkanlığı ve Tıp Fakültesi Başkoordinatör Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 2012’de Gazi Üniversitesinde Rektör Danışmanlığı görevine getirilen ÖZKAN, 2013’te Gazi Üni. Etik Komisyonu Başkanlığı ve Eğitim – Öğretim Komisyonu üyeliği yaptı.

Halk sağlığı alanında faaliyet gösteren çeşitli derneklerde ve sivil tolum kuruluşlarında üyelik ve yöneticilik görevlerinde bulunan ÖZKAN’ın ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan birçok makalesi, ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan bildirileri ve ödülleri bulunmaktadır. Gerek Üniversitenin gerekse Sağlık Bakanlığının yürütmüş olduğu projelerde, eğitim ve toplantılarda görev alan Sn. ÖZKAN, lisans ve lisansüstü düzeyde verdiği derslerin yanı sıra birçok kez tez danışmanlığı da yapmıştır. Aralık 2013’ten itibaren Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 3 çocukludur.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla