Sağlık personeli 2015 kurum içi tayini başlıyor !

23 Aralık 2014 |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

saglikci-sembolSağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’ne göre 2015 Yılı Ocak Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası başlıyor. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları olan İl Sağlık Müdürlüğü, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği personeli dönem tayinleri her yıl Ocak, Haziran ve Eylül aylarında yapılmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar 2014 Yılı Personel Dağılım Cetveli PDC
Bu itibarla Sağlık Bakanlığı Personeli Ocak 2015 Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası ilanı ve münhal kadrolar önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlanacak.Başvurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde (http://yonetim.sb.gov.tr) yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak.

Ocak 2015 Dönemi Kurum içi naklen atama tayinine başvuracak sağlık personel, PBS üzerinden tayin başvurularında, Başvuru Formu’nun çıktısını imzalayıp amirine veya notere onaylatıp Bakanlığa gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir.

Sağlık Bakanlığı Personeli 2014 Yılı Aralık Ayı Bölge Hizmet Grupları
2015 Yılı Ocak Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası son başvuru günü itibari ile bulundukları ilde toplamda fiilen 2 (iki) yıl süre ile Bakanlık ve bağlı kuruluşlar kadrolarında görev yapmış olanların başvuruları kabul edilecek olup, ücretsiz izinler bu süreden sayılmayacaktır.

2014 Ocak, Haziran ve Eylül Dönemi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kuraları sonucu yerleşen personelin bu kuraya başvuruları kabul edilmeyecek. Bu kura sonucu yerleşmiş olup ataması yapılan personelden 45 (Kırk beş) gün içerisinde kadrosunun bulunduğu yerden ayrılışlarını yapmamaları nedeniyle ataması iptal edilenlerin atama karar tarihinden itibaren bir yıl süre ile atanma işlemleri yapılmayacak. (e-memur)

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla