Sağlık teknolojisi şirketi Tarabios’un yeni Genel Müdürü Esat Oğuz oldu

13 Mayıs 2022   |    15 Mayıs 2022    |   Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Koç Holding’in girişim sermayesi yatırımlarını yöneten İnventram’ın portföyünde yer alan sağlık teknolojisi şirketi Tarabios’un yeni Genel Müdürü Esat Oğuz oldu. Farklı kurumsal şirketlerde 20 yılı aşkın iş deneyimine sahip olan Esat Oğuz, Nisan 2022 itibariyle sağlık teknolojisi şirketi Tarabios’un yeni Genel Müdürü olarak göreve başladı. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Esat Oğuz, akademik eğitimine İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı ile devam etti.

Profesyonel iş yaşamına Garanti Teknoloji’de Network Mühendisi olarak başlayan Oğuz; sonrasında Petrol Ofisi, Pfizer ve Reckitt Benckiser şirketlerinde yöneticilik rolleri üstlendi. Tarabios’a katılmadan önce Reckitt Benckiser Sağlık İş Birimi Satış Direktörü olarak görev yaptı. Akaryakıt, ilaç ve tüketici sağlığı sektörlerinde ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren birçok şirketin yönetim kadrosunda yer alan Oğuz, evli ve bir çocuk babasıdır.

Tarabios hakkında: Bir sağlık teknolojisi şirketi olan Tarabios, geliştirdiği biyosensör teknolojisinin ilk uygulaması olarak kanın pıhtılaşma süresini mobil olarak ölçmeye odaklanıyor. Bu sayede, sağlık profesyonellerinin verimliliğinin artırılması ve hastanın yaşam kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanıyor. Tarabios’un geliştirdiği CoaRight pıhtılaşma ölçüm cihazı sayesinde, hastanın parmağından aldığı bir damla kan ile, dakikalar içerisinde, laboratuvar kalitesinde ölçüm yapılabiliyor. Cihazın gelecekte değişik kartuşlarla farklı koagülasyon parametrelerini de ölçümleyebilmesi için Koç Üniversitesi KUTTAM’da çalışmalar devam ediyor. Avrupa ve Amerika pazarlarına açılmayı hedefleyen Tarabios’un Türkiye’deki merkezinin Hollanda’ya taşınması için çalışmalar sürüyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla