Sanofi Türkiye Ülke Başkanlığı Görevine Cem Öztürk getirildi

Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

İnsan sağlığının her alanında faaliyet gösteren ve ilaç sektörünün önemli kurumlarından birisi olan Sanofi Türkiye’nin Ülke Başkanı ve Yerleşik Reçeteli İlaçlar Genel Müdürü pozisyonuna Cem Öztürk atandı. Sorbonne Üniversitesi MBA yüksek lisans derecesine sahip olan Öztürk, kariyerine 2000 yılında Kurumsal Pazarlama alanında bankacılık sektöründe başlamıştır. Sanofi bünyesine 2002 yılında katılan Cem Öztürk finans alanında çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2002 yılında Türkiye’de sırasıyla bütçe kontrol uzmanı, bütçe kontrol ve fiyatlandırma Müdürlügu görevlerini üstlenen Öztürk, 2007 yılında Romanya ve Moldovya’nın Finans Direktörü olarak atanmış ve dört yıl boyunca görev yapmıştı.

Sanofi’ye katıldığı günden itibaren şirketin yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarda farklı liderlik görevlerini başarıyla yürüten Öztürk, 2011 yılında İş Operasyonları Mükemmelliği (BEX) Direktörü olarak Türkiye’ye atanmıştır. Sırasıyla, Eczane Grubu Satış Ekibi, Tedarik Zinciri, Hastane Grubu Kilit Üniteler birimlerinin yönetim görevlerini yapan Öztürk, 2014 yılında, Uzman ve Birinci Basamak Satis ve Pazarlama Direktörlüğü ve Jenerik İlaçların liderliğine atanarak 300 kişilik bir ekibin sorumluluğunu üstlenmiştir.

2015 yılında Cem Öztürk, yurtdışı görevlendirmesi ile, bu sefer Bangkok Yerleşik Reçeteli İlaçlar Genel Müdürü, Tayland ve Myanmar Ülke Başkanı olarak atanmıştır. Aralık 2016’da Tayland, Malezya, Singapur, Myanmar ve Brunei’nin de dahil olduğu TMS Çoklu Ülke Organizasyonu’nu (MCO) kuran Öztürk, o tarihten bu yana bünyesinde farklı kültürlerden gelen 750 çalışma arkadaşımızın bulunduğu bir organizasyona liderlik etmiştir.

Cem Öztürk 1 Kasım 2018 tarihi itibarıyla Sanofi Türkiye Ülke Başkanı ve Yerleşik Reçeteli İlaçlar (Rx) Genel Müdürü olarak göreve başlamıştır. Yeni görevinde Öztürk Avrasya ve Orta Doğu Bölge Başkanı David Khougazian’a raporlayacaktır.

Sanofi Hakkında: Sağlıkta global bir lider olan Sanofi hastaların ve tüketicilerin ihtiyaçları doğrultusunda tedavi çözümleri keşfeder, geliştirir ve hizmete sunar. Sanofi’nin güç kaynağı olan alanlar şunlardır: Diyabet çözümleri, beşeri aşılar, yenilikçi ilaçlar, tüketici sağlığı, gelişen pazarlar ve Sanofi Genzyme. Sanofi, Paris ve New York borsalarında işlem görmektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla