Sekiz ülkeden 31 hasta derneği çözüm için İstanbul’da buluştu

10 Aralık 2019  |   Kategori: Sağlık Gündemi, Sektör Print

İlk kez Türkiye’de gerçekleştirilen ve 8 farklı ülkeden 31 hasta derneğinin de katılım gösterdiği 5. Onkoloji Hasta Derneği Zirvesi İstanbul’da yapıldı. Hasta derneklerini daha da geliştirecek, hastalara umut ışığı olacak, birbirinden önemli projelerin bir araya geldiği zirvenin bu yılki temasını R.I.S.E Against Cancer oluşturdu. 3-4 Aralık tarihlerinde İstanbul Hilton Maslak’ta düzenlenen 5. Onkoloji Hasta Derneği Zirvesi’ne Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Rusya, İsrail ve Polonya olmak üzere toplam 8 farklı ülkeden 31 hasta derneğinin katıldı. 

Hastalar için farkındalık yaratmak adına geliştirilecek birçok projenin görüşüldüğü ve farklı ülkelerin hasta derneklerinden katılımcıların birbirini beslediği bu önemli zirvede, ‘rol’, ‘yenilik’, ‘strateji’ ve ‘empati’ kavramlarını barındıran R.I.S.E kelimesinin ayrıntıları üzerinde konuşuldu. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarda; son bilimsel gelişmeler, stratejik iş birlikleri, hastaların yaşadıkları süreç boyunca onlarla empati kurulması ve hasta derneklerinin rolü ve önemi paylaşıldı.

Hasta derneklerini buluşturan bu önemli zirvenin İstanbul’da düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Bristol-Myers Squibb Türkiye Ruhsatlandırma Direktörü Tülfer Sezer konuşmasında; “Bristol-Myers Squibb olarak 130 yılı aşkın süredir zorlu hastalıklarla mücadelelerinde hastalara yardımcı olan yenilikçi ilaçları keşfetmeyi, geliştirmeyi ve onlara ulaştırmayı misyon ediniyoruz.

Türkiye’de 20 yılı aşan bir geçmişle çalışmalarımızı immüno-onkoloji, hematoloji, immünoloji, viroloji gibi alanlarda yoğunlaştırıyoruz. Hastaların yaşamlarını bilim aracılığıyla dönüştüren dünyanın lider biyofarma şirketi olma vizyonuyla hastalarımızı odağımıza alıyor ve onlar için durmadan çalışıyoruz. Hastalara ve hasta yakınlarına olan sorumluluğumuzun farkındayız ve her zaman bu bilinçle adımlarımızı atıyoruz. Hastalar için çıktığımız bu zorlu yolda amacımız; sevgiyle gülümseyen yüzler ve geleceğe umutla bakan gözler görmek. İşte tam da bu noktada hastalarımızın mücadelelerinde onlara destek oluyor, yaptığımız her yenilikçi çalışmayı bu bilinçle yürütüyoruz” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla