ALS Hastalığının tanı ve tedavisindeki güncel gelişmeler

Tarih: 22 Ekim 2020

Saat: 20:00

Süre: 60 dakikaMedikal Akademi Güncel Tıp Söyleşileri devam ediyor. Yeni etkinliğimizde ALS Hastalığının tanı ve tedavisindeki güncel gelişmeleri Northwestern Üniversitesi Feinberg Tıp Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Pembe Hande Özdinler, ile konuştuk. Söyleşimizde ALS hastalığının tedavisinde ki güncel gelişmeleri ve ilaç araştırmalarında gelişlerini değerlendirdik. Youtube kanalımıza abone olarak sonraki yayınlardan haberdar olabilirsiniz. Yayınımızda konuşulan konularla ilgili detaylı bilgi ve kaynakları bu sayfanın altında paylaşmaya devam edeceğiz.

Doç. Dr. Hande Özdinler, kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden mezun olan Doç. Dr. Hande Özdinler, Boğaziçi Üniversitesi’nde en iyi Master Tez ödülünü kazanmıştır. Daha sonra doktora çalışması için Amerika Birleşik Devletlerine giden Dr. Özdinler, burada Prof. Dr. Reha Erzurumlu’nun yanında Hücre Biyolojisi, Anatomi ve Sinir Bilimleri konusunda doktora yapmıştır. Ardından, Harvard Tip Fakültesi’nde doktora sonrası çalışmalar yapmıştır. Ardından Northwestern Üniversitesi’nde dünyanın ilk üst-motor-nöronları araştırma laboratuvarının kurucu başkanlığını yapmıştır. Dr. Ozdinler, halen ALS, HSP, PLS gibi hastalıklarda dejenere olan motor-nöronların hem mekanizmalarını araştırıyor, hem de bu hastalıkları iyileştirmek için yeni buluşlara imza atıyor.

Doç. Dr. Hande Özdinler ile ilgili ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
Akademik profil için:>>> 
Facebook OzdinlerAcademy için:>>>
Linkedin sayfası için:>>>
Youtube kanalı için:>>>

 

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
2 Comments
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
AHMET NAS
AHMET NAS
2 ay önce

Hocam sizlere ve ekibimize çok teşekkür ederim ben 2017 senesinde ALS Tanisi konmuş bir hastayım ozamanlar bu kadar ilerlememişti normal hayatıma devam ediyordum şimdi ise yürümekte zorlanıyorum ayak ve bacaktaki kaslarım iyice eridi yinede şükür diyorum şimdiden sizlere kolay gelsin enyakin Zamanda sizlerden bi müjdeli haber bekliyoruz.

Birden salman
Birden salman
2 ay önce

Sayın Hande özsinler Yeriniz neresi ben als hastasıyım telfonunuz verseniz iyi olur Benim Telofonu 0535205 3236

Araç çubuğuna atla