#G(ö)revEylemi: Hekimler Acil Talepleri için İş Bırakma Eyleminde

Tarih: 14 Mart 2022

Saat: 20:00

Süre: 40 dakikaSağlık Gündemi söyleşimizin 14 Mart Tıp Bayramı özel yayınında ‘Hekimler Acil Talepleri için İş Bırakma Eyleminde’ konusunu ve hekimlerin taleplerini Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, ile konuştuk. Oturumun moderatörlüğünü Sağlık Habercisi Ayşegül Aydoğan Atakan yaptı. Youtube kanalımıza abone olarak sonraki webinar ve canlı yayınlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

#HekimlerEylemde: Sağlık ÇalışanlarınınSorun ve Talepleri

Toplantımızda konuşulan bazı başlıklar:

  1. Türkiye’de asistanından pratisyenine, tıp öğrencisinden aile hekimlerine tüm hekimlerin Büyük G(ö)rev eylemi yapmasının nedenleri neler?
  2. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin azalması bir yana artmasına, doktorların hedef gösterilmesine karşı iş bırakma eyleminden nasıl bir sonuç bekleniyor?
  3. Talep edilen etkin ve caydırıcı şiddet yasası neler içermeli? Sağlıkta şiddeti önlemek için yasal düzenlemeler dışında toplumdan ve hastalardan / hasta yakınlarından beklentileriniz neler?
  4. 14 Mart Tıp Bayramı’nda TTB ve Tabip Odalarının açıkladığı 10 Acil talebi nedir?
  5. Söz konusu talepler yerine getirilene kadar hekimler iş bırakma eylemlerini tekrarlayacak mı?
  6. Sağlıkta dönüşümün 20. yılında Türkiye’de sağlık sisteminin geldiği durum ve hekimleri hak arayışına iten belli başlı sebepler neler?
  7. İş bırakma eylemine katılan hekimler hakkında soruşturma açılacağının bildirilmesinin hukuki sonuçları hakkında neler bilinmeli? Hukuki görüş ne yönde?
  8. Kamu hastanelerinde çalışan hekimler, özel sektörde çalışan hekimler ve aile hekimlerinin maaşlarının yükseltilmesi için yoksulluk sınırına göre düzenleme yapılmasını istiyorsunuz. Yine emekli hekimler için maaşlar ne olmalı?
  9. Hekimlerin çalışma koşullarına yönelik en acil ihtiyaçları nelerdir? Hasta muayene süreleri, nöbetler ve malpraktis davaları hakkında beklentiler neler?
  10. İzleyici soruları ve son söz

Sağlık Çalışanlarının Sorunları ve Beyaz G(ö)rev Eylemi

Yukarıdaki kayıt butonu ile etkinliğe kayıt yaptırarak daha kolay erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız üzerinden de yayınlarımız izleyebilirsiniz:
https://www.facebook.com/medikal.akademi
https://twitter.com/MedikalAkademi

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla