#HekimlerEylemde: Sağlık ÇalışanlarınınSorun ve Talepleri

Tarih: 15 Aralık 2021

Saat: 20:30

Süre: 40 dakikaGüncel Sağlık söyleşimizin bu haftaki oturumunda ‘#HekimlerEylemde: Sağlık ÇalışanlarınınSorun ve Talepleri’ konusunu İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip ile konuştuk. Oturumun moderatörlüğünü Sağlık Habercisi Ayşegül Aydoğan Atakan yaptı. Youtube kanalımıza abone olarak sonraki webinar ve canlı yayınlarımızdan haberdar olabilirsiniz.

Toplantımızda ele alınan bazı başlıklar:

  1. Hekimleri ve sağlık çalışanlarını bugün yapılan G(ö)rev Eylemine götüren nedenler ve sorunlar neler?
  2. Grev eylemi nasıl geçti? Yapılan eylemde dikkat edilen hususlar nelerdi?
  3. Son yıllarda sağlık çalışanlarının yaşadığı temel problemler nelerdir? Özlük hakları açısından gelinen noktayı nasıl değerlendirirsiniz?
  4. Sağlık çalışanları ve hekimlerin öncelikli talepleri nelerdir? Covid-19 pandemisi boyunca mevcut sorunlardan hangileri daha görünür oldu?
  5. Tıp fakültesi öğrencileri de dersleri boykot ederek eyleme destek verdiler. Tıp fakültesi öğrencilerinin sorunları ve meslekten beklentileri nelerdir?
  6. Son 2 yılda özellikle yurtdışına hiç olmadığı kadar hekim – beyin göçü yaşanıyor. İstatistikler ne söylüyor? Türkiye’nin sağlık sisteminin geleceğinde ne gibi sorunlar bizi bekliyor?
  7. Hekime ve sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olaylarına karşı neler yapılmalı? Hangi önlemler alınmalı, yaptırımlar uygulanmalı?
  8. Malpraktis yasasıyla birlikte son yıllarda kimi uzmanlık dallarının tercihi artık yapılmıyor ya da yok denecek kadar az. Bu durumun halk sağlığı açısından yol açtığı ve ileride sebep olacağı tehlikeler nelerdir?
  9. İzleyici soruları ve son söz

Yukarıdaki kayıt butonu ile etkinliğe kayıt yaptırarak daha kolay erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız üzerinden de yayınlarımız izleyebilirsiniz:
https://www.facebook.com/medikal.akademi
https://twitter.com/MedikalAkademi

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla