SUT’dan ➡️ TİG’e – 1: Sağlık Politikaları ve TİG

Tarih: 06 Mart 2021

Saat: 20:30

Süre: 60 dakikaMedikal Akademi Sağlık Politikaları Söyleşileri’nin 1’inci oturumunda “SUT’dan ➡️ TİG’e Sağlık Politikaları ve TİG” konusunu, Uluslararası Kalite ve Akreditasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Güler ve Teşhis İlişkili Gruplar Uzmanı Dt. Tuncay Koyuncu ile Dr. Feza Şen moderatörlüğünde konuştuk. Youtube kanalımıza abone olarak sonraki etkinliklerden haberdar olabilirsiniz. 

Toplantımızda ele alınan bazı başlıklar:

  • Sağlık Politikaları ve TİG (Teşhis İlişkili Gruplar)
  • Sağlık Politikaları ve SUT (Sağlık Uygulama Tebliği)
  • Türkiye’de TİG Serüveni
  • Uluslararası Deneyimler
  • Son Sözler ve İzleyici Soruları

Yukarıdaki kayıt butonu ile etkinliğe kayıt yaptırarak daha kolay erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız üzerinden de yayınlarımız izleyebilirsiniz:
https://www.facebook.com/medikal.akademi
https://twitter.com/MedikalAkademi

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

10 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Birsen Canol Tunçer
3 yıl önce

TİG bir ailedir .Emeklerinize sağlık 🙏🙏

Neşe
Neşe
3 yıl önce

Çok teşekkürler böyle bir program için. Biraz olsun önemsendiğimizi hissettik. Biz boş önemsiz bir iş mi yapıyoruz diye düşünüyordum. Ama artık değil

Birsen Canol Tunçer
3 yıl önce

Türkiye olarak sağlıkta çok ilerideyiz yalnız aktarım olarak ne zaman eksiklikler giderilip TİG e geçilecektir .

Filiz kalkan
Filiz kalkan
3 yıl önce

Sağlık bakanlığının ülke sağlık harcamaları , sağlık lıklı nesil ve alınacak önlemlerinin sağlık sisteminin daha güçlü ve verimli olması açısından ileriye götürülmesi gerekirken böyle kaliteli bir sistemi göz ardı etmek inanılmaz bir kayıptır.

Birsen Canol Tunçer
3 yıl önce

TİG sıkında İstatistik verilerinin alınabileceği bir yer ver mıdır?

klinik kodlamacı
klinik kodlamacı
3 yıl önce

sağlık bakanlığının yıllarca eğitim düzenleyip konusunda uzman kişilerin emek harcayıp kurulduğu bu sistem maalesef sahada gereken önemi görmüyor diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi bir işe yaramayan gereksiz bir birim olarak bahsediliyor biz çalışanlarda huzursuz bir şekilde çalışıyoruz lütfen bu konuda bir adım atılmasını yetkililerden rica ediyorum tig modeline göre ödeme sistemine… Devamını oku »

Klinik Kodlamacı
Klinik Kodlamacı
3 yıl önce

Yüzlerce aktif çalışanı olan bir bölüm ile ilgili uzmanlarca bir haber yapılıyor ve bir elin parmaklarını geçmeyen sayıda ilgili kişi düşüncesini yazabiliyor
Efendim kime ne anlatacaksınız artık?

FATMA ERDEN
FATMA ERDEN
3 yıl önce

birimimiz okadar degersizlestirildiki sız orda napiyorsunuz hala kapatilmadimi gibi bir sürü soru ile uğraşıyoruz kesin bi şey söyleselerde yada tamamen kapansada bizde işimize baksak yerimiz belli olsa

sağlıkçı
sağlıkçı
3 yıl önce

Hastanede TİG ile bilgiler o kadar can sıkıcı çekilmez oluyor ki, örnek olarak sanki dosyaları bir sistem üzerinden “tik koymak” gibi basit bir iş yapıyoruz gözüyle bakılıyor. Arkadaş soruyor, “ne yapıyorsun bir odada tigleyip gidiyor musun?” gibi. Bence ilk yapılması gereken iş, TİG adını değiştirip Australian Refined Diagnosis Related Groups… Devamını oku »

Muhammed Yusuf
Muhammed Yusuf
3 yıl önce

Sağlık bakanlığı yaklaşık 4 yıldır TİG ‘de çalışacak Klinik Kodlamacı istihdamı için eğitim düzenlemiyor. Ayrıca mevcut Klinik Kodlamacılar ve TİG den sorumlu hastane yöneticileri için de hiç bir eğitim yapılmıyor.

Tüm bunlar artık TİG’in ülkemizde eskisi kadar önemsenmediğinin bir göstergesi mi?

Araç çubuğuna atla