Abbott, yıllık sıralamada dünyanın en beğenilen şirketi seçildi

Kategori: Sektör Print

İSTANBUL –  Fortune Dergisi, 2010 yılı için oluşturduğu yıllık sıralamasında Abbott’u dünyanın en beğenilen ilaç şirketi olarak gösterdi. Abbott geçtiğimiz yedi yıl boyunca kendi sektöründeki firmalar arasında en yüksek itibara sahip olmak için yarıştığı bu listede düzenli olarak yükselmişti. 2008 yılında 4. seçilen Abbott geçen yıl 3. olmuştu.

 

Fortune Dergisi’nin ‘En Beğenilen Şirketler Listesi”, 55 farklı sektörde yer alan Fortune 1000 ve Global 500 şirketlerinin tepe yöneticileri, müdürleri ve sektör analiz uzmanlarıyla yapılan anketlerin değerlendirilmesi sonucunda oluşturuluyor. Bu liste dünyanın en prestijli kurumsal itibar sıralamalarından biri olarak genel kabul görüyor. Listede şirketler dokuz ayrı kriter bakımından puanlanıyor: İnovasyon, yeteneği elde tutma, şirket varlıklarının akılcı kullanımı, sosyal sorumluluk, yönetim kalitesi, mali sağlamlık, uzun süreli yatırım değeri, ürün kalitesi, global etkinlik.

 

İağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren uluslararası bir firma olan Abbott, araştırma, geliştirme, üretim ve pazarlama faaliyetleri ilaçtan, beslenme ürünleri, cihazlar ve tanı gereçlerine kadar geniş bir yelpazede medikal ürünü içermektedir. Firma yaklaşık 83,000 kişiyi istihdam etmekte ve ürünlerini 130’dan fazla ülkede pazarlamaktadır. Abbott, Türkiye’de 1987 yılından beri faaliyet göstermektedir. Ana merkezi İstanbul’da olan Abbott Türkiye’nin 550’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla