Alcon, gelişmiş AIR OPTIX® Plus HydraGlyde® kontakt lensleri Türkiye’de pazara sundu

7 Eylül 2016   |    28 Mart 2023    |   Kategori: Farmasötik / İlaçlar, Sektör Print

1473238609_04_15505_3D_AOPHG_right_v2Göz sağlığı alanında dünya lideri ve Novartis’in bir grup şirketi olan Alcon, yeni AIR OPTIX® Plus Hydraglyde® kontakt lensleri Türkiye’de pazara sunmuştur.

  • AIR OPTIX® Plus HydraGlyde®, Alcon’un aylık kullanıma uygun AIR OPTIX® yüksek oksijen geçirgenliğine sahip* silikon hidrojel kontakt lens ailesinin en yeni üyesidir.
  • Daha uzun süreli yüzey ıslaklığı sağladığı kanıtlanmış1** özel HydraGlyde® Nem Matrisi Teknolojisine sahip ilk ve tek kontakt lenstir.
  • AIR OPTIX® SmartShield™ Teknolojisi ile HydraGlyde® Nem Matrisi teknolojisinin birleştirilmesi, depozit birikintilerine karşı üstün koruma2 ve 1. günden 30. güne kadar gün boyu sürekli konfor4† için kalıcı nem3 sağlar.

HydraGlyde® Nem Matrisi, Alcon’un özel olarak geliştirilmiş kontakt lens bakım solüsyonları olan OPTI-FREE® PureMoist® ve AOSEPT® Plus with HydraGlyde® ürünlerinde halihazırda kullanılmakta olan Alcon’un patentli bir nem teknolojisidir. Göz için gerekli olan nemi yumuşak kontakt lens yüzeyine çeken ve burada kalmasını sağlayan bu özel nem teknolojisi, özel olarak silikon hidrojel kontakt lensler için tasarlanmıştır. HydraGlyde® nemlendirme teknolojisinin AIR OPTIX® markalı kontakt lenslere eklenmesi, kontakt lens yüzeyinin daha uzun süreli ıslak kalmasını sağlayarak gün boyu sürekli nemlilik sağladığı kanıtlanmıştır.1,3

“Rahatsızlığın ve kuruluğun, kontakt lens kullanıcıları arasında lens kullanımını bırakmanın ana nedeni olduğunu kendi müşterilerimizden biliyoruz. HydraGlyde® Teknolojisi, daha uzun süreli ıslaklık1 sağlamak için sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olan benzersiz hidrofilik bir tampon oluşumunu güçlendirmektedir” şeklinde konuşan Alcon Kontakt Lens ve Bakım Ürünleri İş Birimi, Araştırma ve Geliştirme Direktörü Prof. Dr. George Yao sözlerine şöyle devam etti: “Bu özel nem teknolojisinin AIR OPTIX® kontakt lenslere eklenmesi, sürekli konfor arayan lens kullanıcıları için göz hekimlerine yeni bir seçenek sunacaktır4.”

Ayrıca, AIR OPTIX® kontakt lensler bir aylık kullanım döneminin tamamı boyunca yüksek düzeyde ıslaklığı koruduğu1 ve lipid birikintilerine direnç gösterdiği2 kanıtlanmış olan benzersiz ve kalıcı özellikteki SmartShield™ Teknolojisi ile tasarlanmıştır. SmartShield™ ile HydraGlyde®yi bir araya getiren bu yenilikçi teknoloji kombinasyonu sonucunda, lensi rahatsızlık hissi veren deposit birikintilere karşı koruyan2 ve lens yüzeyinin gün boyu nemli kalmasını sağlayan1,3** ultra ince koruyucu katmana sahip bir lens elde edilmektedir.

Yeni AIR OPTIX® Plus HydraGlyde® kontakt lensler, mevcut diyoptri aralığı olan +6.00 / -10.00D ve genişletilmiş -10.50D / -12.00D ve +6.50D / +8.00D parametreleriyle sunulacaktır. AIR OPTIX® Plus HydraGlyde® kontakt lenslerin ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.

Alcon hakkında

Göz sağlığında dünya lideri ve bir Novartis şirketi olan Alcon; insanların görüşünü ve yaşamlarını iyileştiren geniş bir ürün portföyü sunuyor. Alcon ürünleri her yıl katarakt, glokom, retinal rahatsızlıklar ve refraktif kusurlarla yaşayan 260 milyondan fazla insanın hayatına dokunuyor. Hâlâ göz sağlığı ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler bekleyen milyonlarca insan olduğunun bilinciyle Alcon, yenilikçi ürünler sunarak göz sağlığını yeniden şekillendirmek amacını taşıyor. Bunu da göz sağlığı uzmanlarıyla işbirliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişimin artırılması vasıtasıyla hayata geçiriyor.

Daha fazla bilgi için, www.tr.alcon.com ve www.alcon.com sayfalarını ziyaret edin.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla