Alcon Türkiye Cerrahi İş Birimi Direktörlüğü’ne Kaan Korkut atandı

Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Alcon’da 2018’den beri Pazarlama ve Ticari Mükemmeliyet Müdürü olarak görev yapan Kaan Korkut, Alcon Türkiye Cerrahi İş Birimi Direktörü oldu. Kariyerine 1999 yılında Bristol Myers Squibb Türkiye’de Bölge Satış Temsilcisi olarak başlayan Kaan Korkut, Bristol Myers Squibb Türkiye ve Hollanda’da pazarlama departmanlarında ürün müdürlüğü görevlerini yürütmüştü. Merkezi Sinir Sistemi ve İmmunoloji alanlarında Grup Ürün Müdürü ve İş Birim Müdürü olarak rol aldı.

İmmunoloji & Virology & KV İş Birimleri Direktörlüğü görevinden sonra Amerika’da Global Pazarlama Direktörü olarak çalışmış, son olarak Türkiye’de İmmunoloji ve Viroloji İş Birimleri Direktörlüğü görevini üstlenmişti. Kaan Korkut, Marmara Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünde ön lisans, Newport International Üniversitesi İşletme bölümünde lisans öğrenimini tamamlamıştır.

Alcon hakkında: Göz sağlığında dünya lideri ve bir Novartis şirketi olan Alcon; insanların görüşünü ve yaşamlarını iyileştiren geniş bir ürün portföyü sunuyor. Alcon ürünleri her yıl katarakt, glokom, retinal rahatsızlıklar ve refraktif kusurlarla yaşayan 260 milyondan fazla insanın hayatına dokunuyor. Hâlâ göz sağlığı ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler bekleyen milyonlarca insan olduğunun bilinciyle Alcon, yenilikçi ürünler sunarak göz sağlığını yeniden şekillendirmek amacını taşıyor. Bunu da göz sağlığı uzmanlarıyla iş birliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişimin artırılması vasıtasıyla hayata geçiriyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla