Alcon Türkiye Genel Müdürlüğüne Dr. Ege Bay getirildi

Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Alcon Türkiye Cerrahi İş Birimi Direktörlüğü’nü Mayıs 2016’dan beri yürüten Dr. Ege Bay, göz sağlığı alanında dünya lideri ve Novartis grup şirketlerinden Alcon Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. Dr. Ege Bay, Avusturya Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Novartis’te 2002 yılında başladığı ilaç sektörü kariyerini sekiz yıl boyunca oftalmoloji bölümünde pazarlama ve satış alanlarında yürüttü. 2010 yılında Dış İlişkiler Müdürü olarak görev yaptığı Novartis’ten, Mart 2011’de Alcon Türkiye’ye İlaç İş Birimi Direktörü olarak atandı. Dr. Ege Bay, 2016’dan bu yana Alcon Türkiye Cerrahi İş Birimi Direktörü olarak çalışmalarını sürdürüyordu.

Dr. Ege Bay, 2015 ve 2016 yıllarında üst üste iki kez “İnovasyon” dalında “EMEA Bölgesi Mükemmeliyet Ödülü”ne, 2018 yılında ise “EMEA En Çok Katkıda Bulunan Ülke” alanında iki farklı ödüle layık görüldü.

Alcon hakkında: Göz sağlığında dünya lideri ve bir Novartis şirketi olan Alcon; insanların görüşünü ve yaşamlarını iyileştiren geniş bir ürün portföyü sunuyor. Alcon ürünleri her yıl katarakt, glokom, retinal rahatsızlıklar ve refraktif kusurlarla yaşayan 260 milyondan fazla insanın hayatına dokunuyor. Hâlâ göz sağlığı ihtiyaçlarını karşılayacak çözümler bekleyen milyonlarca insan olduğunun bilinciyle Alcon, yenilikçi ürünler sunarak göz sağlığını yeniden şekillendirmek amacını taşıyor. Bunu da göz sağlığı uzmanlarıyla iş birliği ve kaliteli göz sağlığı hizmetlerine erişimin artırılması vasıtasıyla hayata geçiriyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla