Alvimedica, stentte Çin pazarında da iddialı

Kategori: Sektör Print

İSTANBUL – Türkiye’nin ve Avrupa’nın stent ve kateter üretiminde lider markası Alvimedica, Pekin’de gerçekleştirilen ve yoğun katılıma sahne olan basın toplantısıyla Çin pazarına görkemli bir giriş yaptı. T.C. Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de yer aldığı ve kalabalık bir Türk heyetinin hazır bulunduğu tanıtım toplantısında, Çin ve Türkiye sağlık görevlileri ve doktorları arasında yeni ve güçlü bir dostluk köprüsü kuruldu. Girişimsel kardiyoloji alanında hizmet veren on binlerce hastanesi ile Çin pazarı Alvimedica için Asya Pasifik’in en güçlü merkezlerinden biri olacak.

Girişimsel kardiyoloji pazarına yönelik yenilikçi stent ve stent uygulama sistemlerinde Türkiye’nin lider markası Alvimedica, 11 Ocak 2012 tarihinde Pekin’de gerçekleştirdiği lansman toplantısıyla Çin pazarında da resmen adım atmış oldu. Çin’in Başkenti Pekin’de gerçekleştirilen ve kalabalık bir Türk heyetinin hazır bulunduğu tanıtım toplantısında Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt ve Büyük elçi Murat S. Esenli birer konuşma yaparak Alvimedica ürünleri ve Çin pazarı hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Alvimedica CEO’su Cem Bozkurt, Çin’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Alvimedica olarak, Avrupa’da gayet iyi bilinen güçlü Ar-Ge yatırımlarımızın başarılı birer çıktısı olan stent ve kateterlerimizin her ülkede olduğu gibi Çin’de de sertifikalandırılmasından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Alvimedica’nın ileri teknoloji stentlerinin, kısa süre içinde, Çin’deki 370 milyon dolarlık potansiyel stent pazarı için önemli ve güçlü bir tercih unsuru haline geleceğinden eminiz. 1,3 milyarlık nüfusuna karşılık Çin’in 70 yaş ortalamasıyla dünyada birçok ülkeden çok daha iyi bir sağlık performansı sergilediği bir gerçektir. Alvimedica olarak bizlerin de hedefi, Çin’in bu yüksek sağlık performansına en kaliteli ve gelişmiş teknolojilerle katkıda bulunmak olacaktır. Alvimedica olarak, bu işbirliğinin iki taraf için de verimli ve faydalı olmasını diliyor; derin ve köklü geçmişe sahip iki ülke arasında güçlü bir köprü oluşturmanın tarifsiz gururunu yaşıyoruz”.

Çin, pazarı 25 milyonu bulan kardiyovasküler, 5 milyon taşikardi hastası ve 5 milyona yakın kalp krizi vakalarıyla, girişimsel kardiyoloji alanında her türlü yeniliğe ihtiyaç duyuyor. Bölgede yılda 200 bin açık kalp ameliyatı gerçekleşirken, 75 bin hastane ve 1800 civarında girişimsel kardiyoloji laboratuarı bulunuyor. Her yıl girişimsel kardiyoloji alanında 230 binden fazla vakaya ise müdahale ediliyor.

Coracto Çin pazarında iddialı
Alvimedica’nın yaptığı düzenli Ar-Ge yatırımlarının bir ürüonü olan Rapamisin salımlı koroner stenti Coracto, yerel pazarın %65’ine sahip üç markayla rekabet edecek. Biyoeriyebilir polimer kaplamasının ince olması ve 10 – 12 haftalık bir sürede tamamen vücut içerisinde erimesi sayesinde Rapamisin’in %100 salımını sağlayan Coracto Rapamisin Salımlı Koroner Stent’in başarısı bugün birçok uzman tarafından teyid ediliyor. Uzun dönemli klinik başarısının yanı sıra zor lezyonlardaki performansı ile dikkat çeken Rapamisin salımlı koroner stent Coracto, 2010 EuroCTO Club Başkanı Prof. Dr. Nicolaus Reifart tarafından CTO hastalarında yapılan özel bir klinik çalışmaya konu oldu. Coracto, literatürde tamamı %100 kronik total oklüzyon hastaları (CTO) ile ilişkili yapılmış tek yayın olma özelliğini taşıyan ve aynı zamanda 6,5 yıl gibi uzun süreli hasta takip sonuçları olan tek ürün olması nedeniyle tıp çevrelerinin de dikkatini çekiyor.

Prof. Dr. Nicolaus Reifart’ın klinik çalışmasında oldukça uzun ve zor lezyonlara sahip hastalarda çıplak metal stent ve Coracto karşılaştırıldı. Coracto polimerinin eriyebilir ve vücuda uyumlu olma özelliği sayesinde, altı ay sonrasında ikili antiplatelet tedavinin kesilmesine rağmen, klinik çalışmanın 24 aylık sonuçları itibarıyla herhangi bir geç pıhtı (tromboz) oluşumu görülmediği kaydedildi.

Alvimedica’ya yakın bakış

Kendi Ar-Ge ekibi ve girişimsel kardiyoloji alanındaki çok özel know-how’ı ile stent ve stent uygulama ürünlerinde Türkiye’nin tek ve lider üretici firması olan Alvimedica, 2011 itibarıyla 40 milyon dolarlık cirosu ve 30 milyon dolarlık ihracat hacmiyle Türkiye’nin önde gelen küresel markaları arasında yer alıyor. Danimarka ve İsveç’te yaşayan Türk iş ve bilim adamlarının girişimsel kardiyoloji alanında yenilikçi ürünler geliştirmek amacıyla 2006 yılında Danimarka’da kurduğu bir yatırımcı şirket olan Alvimedica APS, bugün Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek yenilikçi şirketi olan Alvimedica A.Ş.’nin de büyük sermayedarıdır. Türkiye’de yerleşik bulunan Alvimedica A.Ş.’nin yüzde 75 hissesi Alvimedica APS’ye ve geri kalan hisse payları da yüzde 5 ila 7,5 arasında değişmek üzere şahıslara aittir.

Bugün sağlık ve tıp teknolojileri arasında Türkiye’nin gurur kaynağı olan Alvimedica, dünyanın farklı coğrafyalarında yer alan şirket ve teknolojilere yatırım yapmakta, dünyanın 50’ye yakın ülkesinde doğrudan veya temsilcilikler aracılığıyla faaliyet göstermektedir.
Markanın tüm üretimi, Avrupa ile Asya’nın buluşma noktasında, İstanbul’daki Trakya Serbest Bölgesi’nde yer alan 5.500 metrekarelik tesislerinde gerçekleştirilirken, Alvimedica, gelişmiş Ar-Ge ortamı ve Avrupa’nın en büyük 10.000 Class clean room (steril oda)’larından birine sahip olmanın gururuyla uluslararası standartlarda üretim gerçekleştirmektedir.

Alvimedica Hakkında
Stent ve stent uygulama sistemlerinde, bugün, Türkiye’nin Ar-Ge lideri olan Alvimedica, 2007 yılında Danimarka ve İsveç’te yaşayan Türk iş ve bilim adamlarının yenilikçi ürünler geliştirmek amacıyla biraraya gelerek kurduğu bir girişimdir. Alvimedica, aynı yıl, kendi Ar-Ge’sinde geliştirdiği Ephesos STS ile Türkiye’nin ilk ve tek stent ve balon üreticisi Nemed Tıbbi Ürünler’i satın aldı. İstanbul, Çatalca’daki Trakya Serbest Bölgesi’nde yer alan 5.500 metrekarelik tesislerinde dünya standartlarında Ar-Ge’si ve Avrupa’nın en büyük 10.000 Class clean room (temiz oda) ortamı ile ülkemizin haklı gururu olan Alvimedica, günümüzde dünyanın 20’den fazla ülkesinde doğrudan veya temsilcilikler aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin bu yenilikçi teknoloji markası, 100’ü aşkın üründen oluşan zengin portföyü ile bu pazarların birçoğunda rekabet eden küresel ilk beş marka arasında yer almaktadır.

 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla