Antalya Diyarbakır Uçak Bileti

26 Ocak 2024  |   Kategori: A-depo Print

Güneydoğu’nun kültür bakımın en zengin şehirleri arasında yer alan Diyarbakır, günümüzde Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden binlerce misafir ağırlar. Doğal güzellikleri ve tarihi kalıntılarıyla öne çıkan Diyarbakır; Diyarbakır Kalesi, Malabadi Köprüsü, Haburman Köprüsü, Dicle Köprüsü, Diyarbakır Ulu Cami, Diyarbakır Arkeoloji Müzesi, Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi, Saint Georgi Kilisesi gibi çok sayıda değerli esere ev sahipliği yapar. Antalya’dan Türkiye’nin bu kıymetli şehrini keşfetmek için yola çıkacak olanların en sık tercih ettiği ulaşım yolu ise uçak bileti olur.

Bilet Dükkanı’nın avantajlı kampanyalarından yararlanarak kolayca Antalya Diyarbakır uçak bilet alabilir ve seyahatinizin tüm adımlarını tek yerden planlayabilirsiniz.

Deniz-kum-güneş üçlüsüne alışan Antalyalılara bambaşka bir deneyim yaşatacak olan Diyarbakır yöresel lezzetleriyle de öne çıkar. Karpuzu ile büyük bir ün kazanmış olsa da özellikle etli yemekler konusunda Türk Mutfağına yön verir. Antalya Diyarbakır uçak bileti olan herkesin; ciğer kebabı, içli köfte, bulgur pilavı, çiğ köfte, kaburga, kebeni ve keşkek gibi yemeklerin yanı sıra burma, Nuriye ve kadayıf gibi tatlıları da denemesi gerekir. Hem kültürel bir gezi yapmak hem de yöresel lezzetleri denemek isteyenler için Akıllı Seyahatin adresi Bilet Dükkanı; uçak bileti, otobüs bileti, otel, araç kiralama ve transfer hizmetleri ile konforlu bir yolculuk imkanı sağlıyor.

Antalya Diyarbakır Uçak Bileti Fiyatları

Diyarbakır için seyahat planı yapan kullanıcılar ilk olarak Antalya Diyarbakır uçak bileti fiyatları hakkında araştırma yapar. Bütçenizi zorlamayacak bir yolculuk için Bilet Dükkanı fırsatlarından yararlanarak en ucuz Antalya Diyarbakır uçak bileti alabilirsiniz. Antalya’dan Diyarbakır’a SunExpress ile 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla uçabilirsiniz. Bunun yanında AnadoluJet ile tek aktarma yağarak 1.800 TL’den başlayan fiyatlarla Diyarbakır’a ulaşabilirsiniz. Detaylı fiyatları görmek için https://www.biletdukkani.com/antalya-diyarbakir-ucak-bileti sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Antalya Diyarbakır Arası Uçakla Kaç Saat?

Uçak yolculuğu diğer ulaşım yolları arasında en hızlı olanıdır. Uzun mesafeleri kısa sürede gitmenize yardımcı olurken aynı zamanda son derece konforludur. Peki Antalya’dan Diyarbakır’a giden bir yolculuğu kaç saatlik bir uçuş bekliyor. Uçuş süres iki destinasyon arasındaki kilometreye göre belirlenirken hava trafiği ve hava şartları gibi nedenler de uçuş süresini etkileyebilir. Antalya Diyarbakır arası uçuş mesafesi 848 kilometredir. Dolayısıyla Antalya Diyarbakır arası uçakla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürer.

Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı’na Ulaşım

Antalya Diyarbakır uçak bileti olan yolcuların ilk durağı Antalya Havalimanı olur. Şehri merkezinden Antalya Havalimanı’na kolay ve hızlı bir şekilde gitmek hem uçağınıza zamanında yetişmek hem de yolculuğunuz rahat bir şekilde başlamak için son derece önemlidir.

Antalya Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıktadır ve araba ile 90 dakikada gidilir. Türkiye’nin turizm nedeniyle en kalabalık ve yoğun havalimanları arasında yer alan Antalya Havalimanı’nda bulunan döviz ofisleri, bebek bakım odaları, restoranlar ve ATM’ler ile yolculuk öncesi tüm işlemleri kolayca gerçekleştirme imkanı sunar.

Antalya şehir merkezinden havalimanına otobüs, tramvay, taksi ve özel araba acenteleriyle araba kiralama şirketleri ile ulaşım sağlamak mümkündür. Bunun yanında belediye tarafından düzenlenen otobüsler, havalimanına ulaşmak da ekonomik seçenekler arasında yer alır. Valiz yükü çok olan ve konforlu bir ulaşım arayanlar ise taksi de son derece rahat edecektir.

Diyarbakır Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya Diyarbakır uçak bileti ile uçuş süreci tamamlandığında bu eşsiz şehri keşfetmek için son bir adım kalıyor o da Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım.

Diyarbakır Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım çok sayıda seçenekle sağlanabilir. Bunların arasında en ekonomik olanı belediye otobüsleridir. Diyarbakır Belediyesi tarafından sağlanan toplu taşıma otobüsleri uçakların iniş saatlerine göre hareket eder ve şehrin belirli noktalarına ulaşım sağlar. Diyarbakır şehir merkezine ulaşım sağlayan otobüsler iç hatlar tarafında yer alan yolcu çıkış salonunun karşısında yer alır. Z2 Havaalanı-Üniversite Otobüs Hattı ve Z3 Havaalanı-Dağ Kapı Otobüs Hattı olmak üzere iki farklı hat, havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımı sağlanır.

En uygun Antalya Diyarbakır uçak bileti alarak Diyarbakır’ın tarihine ve kültürüne yakında şahit olmak için Bilet Dükkanı web sitesi ya da mobil uygulamasını ziyaret edebilirsiniz. Avantajlı kampanyalardan anında haberdar olmak için bildirimlerinizi açmayı unutmayın.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla