Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AIFD) yeni yönetim kurulu belirlendi

24 Ekim 2021   |    30 Ekim 2021    |   Kategori: Sağlık Gündemi, Sektör Print

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği’nin (AIFD) 18’inci Olağan Genel Kurulu, 22 Ekim’de, İstanbul’da yapıldı. Genel Kurul’da, derneğin yeni dönem yönetim kurulu ve denetleme kurulu üyeleri seçildi. Yeni yönetim kurulunun ilk toplantısında yapılan görev dağılımı sonucunda, Dr. Mete Hüsemoğlu Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.

Yeni dönemde AIFD Yönetim Kurulu üyelerini Cem Öztürk, Avinash Potnis, Burak Cem, Demet Gürünlü Russ, Ingrid Ursula Drechsel, Cem Açık, Natasa Klicko, Selim Giray, Dr. Mete Hüsemoğlu, Şehram Zayer ve Şeyda Atadan Memiş isimleri oluştururken AIFD Denetleme Kurulu üyelerini ise Jose Daniel Lucas Guerrero, Muhittin Bilgütay ve Serkan Barış isimleri oluşturuyor.

AIFD hakkında: Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD), Türk insanının yeni ve orijinal ilaçlara erişimini sağlamak ve ülkemizde sağlık sorunlarına etkin çözümler bulunmasına katkıda bulunmak amacıyla, Türkiye’de faaliyet gösteren araştırmacı ilaç firmaları tarafından 2003 yılında kurulmuştur. AIFD İstanbul’daki merkezi ve Ankara’daki temsilciliği aracılığıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. AIFD üyeleri çağımızda hızla ilerleyen tıp biliminin başta biyogenetik olmak üzere bir çok alanda sunduğu olanaklardan yararlanarak geliştirilen yenilikçi ve orijinal ürünlerin insan yaşamını uzattığını, kalitesini artırdığını ve toplum için değer yarattığını bilerek faaliyetlerinde yenilikçiliğe odaklanırlar.

Çalışmalarını dürüstlük, şeffaflık ve hesap verebilir olmak temelinde sürdürürler. AIFD üyeleri, insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlık sorunlarına çözüm sunmak öncelikli olmak üzere, topluma karşı tüm sorumluluklarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmek için çalışırlar. AIFD, IFPMA (Uluslararası İlaç Üreticileri ve Dernekleri Federasyonu) ve EFPIA (Avrupa İlaç Sanayi ve Dernekleri Federasyonu) üyesi bir kuruluştur. www.aifd.org.tr

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla