Aslı Ekren MSD Türkiye Hastane ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü olarak atandı

11 Kasım 2020  |   Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

MSD Türkiye’de üst düzey atama gerçekleşti. MSD Türkiye’nin yeni Hastane ve İmmünoloji İş Birimi Direktörü Aslı Ekren oldu. Galatasaray Lisesi’nden mezun olan Aslı Ekren, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme ve Ekonomi bölümlerinde çift anadal yaparak tamamladı. Profesyonel kariyerine 2007 yılında Roche’ta Pazarlama Yönetici Adayı olarak başlayan Ekren, 2009 yılına kadar bu görevini Türkiye ve İsviçre’de sürdürdü. Ekren, 2009-2016 yılları arasında Roche Türkiye’de Ürün Müdürü olarak Hematoloji İş Birimi’nde; Kıdemli Ürün Müdürü olarak Onkoloji İş Birimi’nde görev aldı.

2016 yılında Takeda İlaç’a Gastroenteroloji İş Birim Müdürü olarak geçen ve bu birimin kurulması ve yönetilmesi görevini üstlenen Aslı Ekren, 2017 yılında Gastroenteroloji İş Birimi Lideri olarak Takeda Türkiye Yönetim Ekibi’ne katıldı. Satış ve pazarlama sorumluluğunun yanı sıra Takeda–Shire birleşmesinin Türkiye operasyonunu da yönetti. 2017 yılında INSEAD – Liderlik Programı’na katıldı.

Son olarak JanssenTürkiye’de Pulmoner Arteriyel Hipertansiyon İş Birim Lideri ve Liderlik Ekibi üyesi olarak görev yapan Ekren, 2 Kasım 2020 tarihi itibariyle MSD Türkiye’deki yeni görevine başladı. Yeni dönemde MSD Türkiye Liderlik Takımı’nın bir üyesi olarak Hastane ve İmmünoloji İş Birimi’ne liderlik edecek.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla