Astigmatlar için kontakt lens

Kategori: Göz Sağlığı Print

acuvuelensAstigmatınız varsa yakın veya uzak, tüm mesafelerdeki nesneleri bulanık ya da şekilsiz görürsünüz; bu sorunu tedavi ettirmediğiniz takdirde sık sık baş ağrısı şikâyetiniz de olabilir. Bu kırma kusuru günlük aktivitelerinizi olumsuz yönde etkiler, okurken veya araba kullanırken sürekli bulanık görüntü yüzünden şikâyetleriniz gün geçtikçe artar.

Görme kusurlarının %47’sini astigmatizm oluşturuyor ancak astigmatı olan hastaların yarısı bu sorunlarından kontakt lens kullanarak kurtulabileceklerini bilmiyorlar. Torik kontakt lensler, gözlük kullanmaktan hoşlanmayanlara yada gözlüklerin hareketli günlük hayatını engellediğini düşünenlere büyük kolaylık sağlıyor.

Astigmatizmden şikâyet edenlerin kaliteli görüş ve konfor ihtiyaçlarını karşılamak, gelişen lens teknolojileriyle artık mümkün. Astigmatlı hastaların lens kullanımından bekledikleri tüm özellikler ACUVUE® marka torik lenslerde bulunuyor.

Net ve stabil görme

ACUVUE® marka tüm torik lensler astigmatlıların vazgeçilmezi olan net ve stabil görme ihtiyacını Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynı (ASD) teknolojisi ile karşılar. Dört stabilizasyon zonu sayesinde lensler gözde hızla oryante olur, göz ve baş hareketlerinden bağımsız olarak gün boyu net ve stabil bir görüş sağlar.

1 DAY ACUVUE® MOIST® for ASTIGMATISM astigmat kırma kusurunu düzelten günlük kullan-at kontakt lenstir.

Hidrojel bir lens olan 1 DAY ACUVUE® MOIST® for ASTIGMATISM, Lacreon® teknolojisi ile lenslere kalıcı olarak gömülmüş ıslatıcı ajanlar nemi tutarak gün boyu konfor sağlar. Ayrıca azaltılmış yüzey sürtünmesi, göz kapaklarının daha iyi kaymasına olanak tanır ve bu da konforu arttırır.

Bunun yanında günlük kullan-at lenslerle her gün temiz ve yeni bir çift lens sayesinde göz sağlığınıza olumlu katkı sağlar.

ACUVUE® OASYS® for ASTIGMATISM astigmat kırma kusurunu düzelten tekrar kullanılabilir kontakt lenstir.

Silikon hidrojel materyal ile yüksek oksijen geçişi sağlayan ACUVUE® OASYS® for ASTIGMATISM, HYDRACLEAR® PLUS teknolojisi ile lenslere kalıcı olarak gömülmüş ıslatıcı ajanlarla düşük sürtünme katsayısı ile ultra-pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Göz kapakları lensin üzerinden kolayca kayar ve lens yokmuş hissini sağlar.

Gözlerinize ve yaşam tarzınıza en uygun kontakt lensi önermesi için göz doktoruna danışılmalıdır.

Astigmatlı hastalar için gelişmiş teknolojiler kullanılarak üretilen ACUVUE® marka kontakt lensler kullanıcılara sunduğu ekstra koruma, kaliteli görüş netliği ve rahatlık ile hayatın her anını yakalayabilme fırsatı veriyor. Size de sadece gördüklerinizin tadını çıkarmak kalıyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
rümeysa
rümeysa
9 yıl önce

benim hem miyop hem de astigmat sorunum var her ikisi için tek bir lens kullanabilir miyim?

Araç çubuğuna atla