Başlangıç Noktası Biyoteknoloji modülü, üniversite öğrencilerini davet ediyor

Yazan Prof. Dr. Elif Damla ARISAN
25 Mayıs 2021  |  Kategori: Güncel / Literatür, Sağlık Gündemi Print

Biyoteknoloji dünyasında konusunda uzman kişilerle COVID-19 sürecinin lisans öğrencilerinin yaşadıkları zorlukları düşünerek, Başlangıç Akademisinden Cem Leon Menase’nin desteği ile Polen Koçak’ın liderliğinde ve Sinem Burcu Erdoğan’ın vizyonu ile yola çıktık. Ekibimiz çok genç dinamik ve mutlu. Çünkü iyi işler yapabileceklerine inançları yüksek. Başlangıç Akademisinin sayfasına ben de geleceğin lideriyim diyorsanız bir göz atın. Belki sınırlı kontenjana açılan bu online etkinliğin bir katılımcısı siz olabilirsiniz.

Web sayfası: https://baslangicnoktasi.org/biyoteknoloji/

Başvuru: https://e-bursum.com/ilan-temel-bilgiler?su=udlVKfpm0d0=&sc=Lfuv_xj7KfI=

Program 5 modülden oluşmaktadır

Modül 1. Sürdürülebilir bir dünya için biyoteknoloji

Bu modül kapsamında biyogirişimcilik, biyoekonomi, biyoetik ve biyosanat gibi içerikler sürdürülebilir bir dünyada biyoteknolojinin rolü, Ar-Ge, inovasyon ve üretim odaklı bir bakış açısı ile ele alınacaktır.

#sürdürülebilirlik #biyoekonomi #biyogirişimcilik #biyoetik #biyosanat

Modül 2. Geleceğin Tıbbı

Bu modülde katılımcılara, kişiselleştirilmiş tıp, kök hücre, genetik düzenleme, sentetik biyoloji, biyobenzer ilaç geliştirme, protein ve metabolik mühendislik, giyilebilir teknolojiler gibi gelecek vadeden biyoteknolojik çalışmalar konusunda güncel Ar-Ge ve ürün odaklı örnekler ile geniş kapsamda bilgi aktarılacaktır.

#kişileştirilmiştıp #kökhücre #genetikmakas #sentetikbiyoloji #biyobenzer #metabolikmühendislik #proteinmühendisliği

Modül 3. Tarım ve Gıda Biyoteknolojisi

Sağlıklı yaşam ve sürdürülebilir çevre için biyoteknoloji uygulamalarına konu olan gıda ve tarım çalışmalarına örneklerin verildiği bir modül geniş bir çerçevede, alanda yenilikçi ürün geliştirme süreçleri, fonksiyonel gıdalar, gizli açlık, mikro/makro algler ve enerji gibi konularda bilgi aktarılacaktır.

#tarım #gıda #fonksiyonelgıda #enerji #biyodönüşüm

Modül 4. Moleküler Tarama Tanı Stratejileri

Moleküler tarama tanı stratejileri ile beraber artan düzeyde omik verilerin işlenmesi için geliştirilen biyolojik veri madenciliği uygulamaları,  kullanıcı dostu ara yüzlerin oluşturulması ve yapay zeka uygulamaları konularında modül kapsamında katılımcılara bilgi sağlanacaktır.

#verimadenciliği #yapayzeka #omikveri #biyoinformatik

Modül 5. Sinirbilim

Bilişsel sinirbilim, nörodejeneratif hastalıklar gibi konularda yeni nesil terapotikler ve yenilikçi Ar-Ge odaklı ürünler konusunda bilgi aktarılacaktır.

#bilişselsinirbilim #sinirbilim #nörodejeneratifhastalıklar #modelorganizma

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla