Boehringer Ingelheim’dan yenilikçi İK uygulamaları

Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

İSTANBUL – Boehringer Ingelheim Türkiye, çalışanların ‘Toplam Kazanç Paketleri’ içinde yer alan ek menfaatlerini kendi tercihleri doğrultusunda seçmelerine olanak sağlayan ‘Esnek Yan Haklar Programı’nı düzenlediği lansman ile çalışanlarına tanıttı. ‘Bal gibi hakkınız, dilediğiniz gibi kullanırsınız’ sloganı ile tanıtılan ve ‘Bee Flexible’ adı verilen bu program, Nisan 2012 itibari ile çalışanların kullanımına açılacak. Boehringer Ingelheim Türkiye, çalışanlarının ihtiyaçlarını ve yaşam stillerini ön planda tutan bu uygulama ile çalışan bağlılığını arttırmayı hedefliyor.

Proje ile ilgili bir değerlendirme yapan Boehringer Ingelheim Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Ebru Akça, şu bilgileri verdi:  “Çalışanlarımızın farklılıklarına değer vermek kültürümüzün temel öğelerinden biri ve biz de bu farklılığı göz önünde bulundurarak farklı ihtiyaçlara nasıl cevap verebileceğimiz üzerine odaklanarak bir program tasarladık. Program kapsamında çalışanlarımıza sağladığımız olanakların çeşitliliğini arttırmak için mevcut haklarda ne gibi esneklikler sağlanabileceğine dair çalışmalar yaptık. Bee Flexible Esnek Yan Haklar programı çalışanlarımızın ihtiyaçlarına ve beklentilerine değer veren insan kaynakları anlayışımızın ürünüdür.  Programın ismini ve görsellerini oluştururken de bu yaklaşımı yansıtmayı hedefledik. ‘Arı’nın lezzetli bir ürün olan ‘bal’ın oluşumu için farklı  çiçeklere konup nektar almasından yola çıkarak, çalışanlarımızın da yan haklar paketini oluştururken arıların çiçek seçimindeki özgürlüğe sahip olmalarını sembolize ettik. Bu uygulama ile çalışanlarımıza yan haklarında seçim özgürlüğü sağlamakla birlikte aynı zamanda çalışanlarımızda ‘toplam kazanç’ farkındalığını arttırmayı ve dolayısıyla bağlılığa pozitif etki yaratmayı amaçlıyoruz.”

Bee Flexible sistemi ile çalışanlar, online bir portal üzerinde kendilerine özel yan hak paketlerini, kişisel tercih ve ihtiyaçlarına göre şekillendirebilecekler. Program kapsamında, çalışanlar mevcut yan haklarının kapsamını değiştirerek ya da ihtiyaç duymadığı haklarından vazgeçerek ortaya çıkan bütçeyi alışveriş çeki veya seyahat çeki gibi farklı paketler satın alarak değerlendirebilecekler. Uluslararası alanda tek insan kaynakları standartı olan ve üst seviye olarak kabul edilen Investors In People (İşe Yatırım = İnsana yatırım) ödülüne sahip Türkiye’deki ilk ve tek ilaç firması olma özelliği taşıyan Boehringer Ingelheim Türkiye, bundan sonra da çalışanlarını farklı ve yenilikçi insan kaynakları uygulamaları ile buluşturmayı hedefliyor.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen www.boehringer-ingelheim.com  veya
www.boehringer-ingelheim.de  internet sitelerimizi ziyaret ediniz.

 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla