Boehringer Ingelheim Türkiye, ilk kez bir Türk genel müdüre emanet

Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

evren-ozlu-boehringerDünyanın en büyük 20 ilaç şirketinden biri olan Boehringer Ingelheim’ın Türkiye operasyonu, Türk ilaç sektörünün yakından tanıdığı başarılı bir isme emanet edildi. 22 yıllık ilaç sektörü deneyimi süresince çok uluslu çeşitli ilaç şirketlerinde yöneticilik yapan ve Boehringer Ingelheim Türkiye’de 9 yıldır farklı görevlerde hizmet veren Evren Özlü, Temmuz 2016 tarihinden itibaren Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Boehringer Ingelheim’daki iş deneyimi sırasında, şirketin Kanada, Brezilya ve Hindistan gibi çeşitli pazarları kapsayan Kurumsal Uluslararası Denetim Programı’nda denetçi olarak görev alan Özlü; 2002-5 yılları arasında Boehringer Ingelheim Türkiye Ulusal Satış Müdürü, 2010-13ı arasında da Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörlüğünü yürütmüştü.

Evren Özlü, şu anki görevinden önce, Nisan 2014 – Haziran 2016 döneminde, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli olmak üzere Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde 69 ülkede Boehringer Ingelheim’ın pazarlama faaliyetlerini yönetti. Bu görevi süresince, hem kurum içinde hem de kurum dışında şirketin bölgedeki ticari faaliyetlerine yön veren bir dizi stratejik projeye imza attı.

Boehringer Ingelheim Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Sorumlu Müdürü ve Başkanı Karim El Alaoui, Evren Özlü’nün Türkiye’ye Genel Müdür olarak atanması ile ilgili şunları söyledi: “Boehringer Ingelheim bölgede ve Türkiye pazarında sağlık alanında güçlü bir lider haline geldi. Nihai hedefimiz, ortaklarımız ve sağlık otoriteleriyle birlikte çalışarak Türkiye’deki hastaların ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu bağlamda, Türkiye pazarına verdiğimiz sözü tutmaya devam ederken büyüme heyecanını yaşadığımız böyle bir dönemde Evren Özlü’nün Boehringer Ingelheim Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak atanmasından mutluluk duyuyoruz. Evren, farklı görevlerde pazardaki ticari faaliyetlerimiz açısından gerçekten güçlü geri dönüşler sağlayan başarılı stratejik projeler yöneterek ne kadar yetenekli bir lider olduğunu göstermiş oldu. Evren’in liderliğinde Türkiye’deki konumumuzu güçlendirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun olan Evren Özlü 1991 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi bölümünden lisans derecesini aldıktan sonra 1993 yılında Arizona Eyalet Üniversitesi’nde Ekonomi alanında yüksek lisansını tamamladı. Özlü evli ve 2 çocuk babası.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla