Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Dr. Okan Morkoç

Yazan Op. Dr. Okan Morkoç
4 Aralık 2021   |    25 Mart 2023    |   Kategori: Cerrahi, Estetik Print

Burun estetiği en çok tercih edilen ve yapılan estetik türlerinden biridir. Çoğu kişinin burnu, yüzü ile uyumlu değildir. Bu yüzden de burun estetiği ile isteği görüntüye kavuşmak ister. Bazen sağlık açısından da olumsuz bir durum olabilir. Cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamaları vardır. Burun kemeri düzeltme, buru kaldırma, burun daraltma ve eğrilik için yapılır.

Burun Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Burun estetiği yöntemleri değişiklik gösterir. Kişinin sorununa bağlı olarak bir yöntem seçilir. En basit yöntemlerden biri törpüleme işlemidir. Lokal anestezi uygulanarak yapılır. Burun ucu kaldırma da askı gibi yöntemler kullanılır. Ameliyat genel de kemer düzeltme ve eğrilik düzeltme için yapılır.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği sonrası çok dikkatli olmak gerekir. Sudan ve dış faktörlerden korunmalıdır. Doktor önerisi gelene kadar, bandaj takılı kalmalıdır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları da merak edilir. Yapılacak işleme göre burun estetiği fiyatları değişir. Ayrıca hastane ve estetiği yapacak hekime göre de fiyatlar belirlenir.

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği, meme görüntülerinden memnun olmayan kişilerin başvurduğu bir yöntemdir. Meme büyütme ile küçük görüntü daha solgun bir hale getirilir. Meme büyütme estetiği hakkında bilgi sahibi isteyenler, aradığı soruların cevabını, bu yazı da bulabilir.
Meme büyütme estetiği genellikle meme yapısı küçük olan kişiler tarafından tercih edilir.

Estetik olarak vücut yapısının orantılı olması gerekir. Bu yüzden de estetik yöntemler tercih edilir. Memeler vücutla orantılı bir şekilde olmalıdır. Meme küçülmesi yapısal olarak olabileceği gibi, sonradan da oluşabilir. Bunun için meme büyütme estetiği uygundur ve eğer olumsuz bir durum yoksa yapılabilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme estetiği yapılması, sadece kişinin isteğine göre yapılmaz. Bunun için genel sağlık durumunun da iyi olması gerekir. Öncelikle bunu talep eden kişiye, genel bir muayene yapılır. Daha sonra bir sıkıntı görülmezse, meme büyütme operasyonu yapılır. Meme yapısı küçük olanların istediği bir durum olmakla birlikte, bazen sağlık sorunlarından dolayı da yapılabilir. Yapılan estetik sonrası, kişi sahip olmak istediği görünüme kısa zamanda kavuşur. Estetik öncesi ve sonrası detaylara mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

Meme büyütme yöntemleri nelerdir?

Meme büyütme yöntemleri için de en çok tercih edilen yöntem, silikon taktırmaktır. Kişinin göğüs dokusunda azalma, sarkma, küçülme ve boşluk gibi sorunlar varsa, meme büyütme operasyonu ile düzgün bir görünüme kavuşabilir. Meme büyütme bir operasyon şeklinde yapıldığı için, bazen komplikasyonlar yaşanabilir. Bu yüzden dikkatli olmak gerekir. Özellikle orantısızlık sorunundan şikâyetçi olanlar, meme büyütme estetiği tercih edebilir.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme küçültme operasyonu memesi olması gerekenden büyük olan ve kişiyi rahatsız edecek büyüklükte ki kişiler için uygundur. Meme küçültme yapılması için, kişinin genel olarak bir sağlık sorunu olmaması önemlidir. Ayrıca göğüs hastalığı da olmaması gerekir. Bunun onayını hekimler verir. Kişi için tüm hazırlıklar yapılır ve meme küçültme operasyonu gerçekleşir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Cerrahi operasyonlar arasında meme küçültme estetiği ciddi bir durumdur. Memesi büyük olanların tercih ettiği bir yöntemdir. Ameliyatta fazla olan yağ dokusu çıkarılır ve orantılı ve normal bir boyuta getirilir. Operasyon kişiye gören uzun ya da kısa sürebilir. Genel de 2-3 saattir. Sonrasında bölge korunmalı ve verilen korse mutlaka takılmalıdır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla