Cilt sarkmalarına yeni çözüm

Kategori: Estetik Print

cilt-sarkmasıZaman içinde yer çekiminin etkisiyle yüz kaslarında gelişen sarkma, cerrahiye gerek kalmaksızın, radyofrekans ve ultrason teknolojisinin bir arada kullanıldığı yeni uygulamayla düzeltilebiliyor.

Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Berna Şanlı, cilt dokusuna gerginlik kazandıran yöntemin, özellikle, yüz, kol ve bacaklarda uygulandığını belirterek yeni yöntem hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Şanlı, “Gençleştirme etkisi yaratan yeni uygulama, elektrik akımı verilerek, vücut ısısını artırarak uygulanan diyatermi odaklı radyofrekans, kasların toparlanmasına etki eden kontraksiyon ve ultrason teknolojisinin bir arada kullanıldığı, uluslararası patentli bir sistemdir. Yüksek yoğunluklu, odaklı radyofrekans enerjisi ile cildin nem ve esnekliğini sağlayan kolajenlerin üretimi artırılıyor. Uygulamayla, deforme olan yüz ovali, yeniden şekillendiriliyor, sarkmalar düzeliyor” diye konuştu.

Yeni uygulamayla, özellikle yüz kaslarının titreşim teknolojisi ile uyarılarak, toparlanmasının sağlandığını belirten Prof. Dr. Şanlı, teknolojinin bel çevresinin sıkılaştırılması ve yağ aldırma cerrahisi sonrasında da vücudun şekillendirilmesi amacıyla kullanıldığını kaydetti.

Bu yöntemin cerrahiden çekinen hastalar için seçenek olduğunu vurgulayan Şanlı, cilt uygulamalarında özellikle akne izlerinin hafifletildiğini, leke ve çillerin yok edildiğini söyledi.  Yeni uygulama ile 7 ayrı yöntemin tek seansta yapılabileceğine işaret eden Prof. Dr. Şanlı, diğer yöntemlerde hastanın cildinde görülebilen kızarıklık ve tahrişin, bu teknolojide söz konusu olmadığını ifade etti.

Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Berna Şanlı; sistemin; bugüne kadar kullanıcılardan geçer not almış uygulamaların etkinliğini artıran ve konforunu yükseltmeyi hedefleyen bir dizi yenilikler içerdiğini de belirtti.

Bunların başında daha önce anti aging sistemlerde rastlanmayan yüz kaslarının titreşim teknolojisi ile uyarılarak cilt toparlanmasının sağlanması olduğunu belirten Prof. Dr. Şanlı şunları söyledi: “Zaman Makinesi, sadece yüzde değil, kollar, bacaklar, bel çevresini sıkılaştırma uygulamalarında da kullanılıyor. Sistem; medikal estetik hekimler ve dermatologlar kadar plastik cerrahlarca da tercih ediliyor, bunun sebebi; ameliyat ertesi cildi toparlama ve sıkılaşma sağlaması, ayrıca henüz cilt germe için uygun olmayan, ama daha genç bir görünüm isteyen hastalar için de seçenek sunması. Yüz ve vücut uygulamalarında zamanı geriye alabilen etkin sonuçlara sahip olan Brera; birçok cilt sonuna da çözüm sunacak teknolojiye sahip”.

Cilt problemlerine en yeni teknoloji “VBeam Lazer”

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla