Deva’dan üç yeni ürün: Amoklavin, Monopril Plus ve Quet

Kategori: Farmasötik / İlaçlar Print

Deva Holding, ürün yelpazesine üç yeni ilaç daha ekledi. Geçtiğimiz günlerde lansmanı yapılan Amoklavin, Monopril Plus ve Quet, Deva Holding’in solunum, kardiyoloji ve psikiyatri alanlarında hekimlerin hizmetine sunduğu yeni ürünleri arasına katıldı.

Ko-Amoksilav pazarının ilk ürünü; Amoklavin kullanımda
Türkiye’de Ko-Amoksilav pazarında ilk ve tek olan Amoklavin 400/57 mg 140 ml süspansiyon, Deva Holding tarafından Türk tıbbının hizmetine sunuldu. Amoksisilin / Klavulanik asit etken maddesi içeren Amoklavin, üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, ürogenital sistem enfeksiyonlarının tedavilerinde endike bir ürün. Amoklavin, tablet ve süspansiyon formları ile enfeksiyon tedavisinde çocuklar ve yetişkinlerde kullanılıyor. Amoklavin 140ml süspansiyon, portakal aromasıyla çocuklar için şiddetli enfeksiyonlarda tedavi süresini tamamlarken aynı zamanda yüksek dozda tedavi imkanı da sağlıyor.

Hipertansiyon ve KY tedavisinde yeni seçenek Monopril Plus
Fosinopril sodyum etken maddeli Monopril 10 mg/28 tablet ve 20 mg/20 tablet formlarda ve Fosinopril sodyum + Hidroklorotiyazid (HCTZ) etken maddeli Monopril Plus 10 mg/12,5 mg/28 tablet ve 20 mg/12,5 mg/28 tablet içeren formlarda Deva tarafından hekimlerin kullanımına sunuldu.

Monopril Tablet hipertansiyon ve kalp yetersizliği tedavisinde endike bir ürün. Bu hastalarda fosinopril, semptomları geçirir ve egzersiz toleransını artırır, kalp hastalığının ciddiyetini azaltır ve kalp yetersizliğinden dolayı hastaneye kaldırılma oranını düşürür. Ayrıca fosinoprilin hem renal hem de hepatik yolla atılması bir kompansatuar mekanizma ile böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalara kullanım avantajı sağlamaktadır. Hipertansiyon tedavisinde, Monopril’in başlangıç dozu günde bir defa 10 mg’dır. Genel doz günde bir defa 10-40 mg’dır. Kalp Yetmezliği tedavisinde, Monopril’in tavsiye edilen başlangıç dozu günde bir defa 10 mg’dır. Klinik cevaba göre doz her hafta artırılarak günde tek doz 40 mg’a kadar yükseltilebilir.

Quet, Şizofreni ve bipolar tedavisinde kullanımda
Deva Holding’in Şizofreni ve Bipolar bozukluk tedavisinde endike olan Quet isimli yeni ürünü; hekimlerin kullanımına sunuldu. Şizofreni ve bipolar tedavisinde ilk sırada ve en fazla tercih edilen Quetiapin etken maddeli Quet, geniş form skalası1 ile kolay titrasyonu, düşük yan etki insidansı ile hastanın yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. Quet, 25 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg ve 300 mg 30 tablet; 150 mg, 200 mg, 300 mg 60 tablet olmak üzere toplam 8 formda tıp dünyasında sunuldu. Quet, pazarda muadilsiz form olan 150 mg 30 tabletlik formu ile hekimlerin kolay titrasyon yapabilmesini sağlıyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla