Dövme sildirmek için yeni yöntem; PicoWay

Kategori: Estetik Print

1(7)Dövme yaptırmak tüm dünyada her geçen gün daha popüler hale geldi. Ancak özellikle iki yıllık bir zaman diliminde birçok sebeple yaptırılan bu dövmelerden vazgeçiliyor ve doktora başvuran kişilerin sayısı da her geçen gün artıyor. İnsanların acısız, sorunsuz ve hızlı bir şekilde dövmelerinden kurtulma isteği, tıp teknolojisini de harekete geçirdi ve dünyada ilk defa pikosaniyelerde bu sorunları gideren teknoloji üretildi…

Amatör ve profesyonel tüm dövmeler ile alt ve üst deride oluşan bazı yara ve yara izlerinin tedavilerinde kullanılan PicoWay; aynı zamanda cilt yenilemede, ‘özel holografik teknolojiye’ sahip başlığı sayesinde, son yılların en önemli yeniliği olmaya aday…
PicoWay’in cildin yüzeyini etkilemeksizin, daha derin tabakalardaki, onarım mekanizmalarını harekete geçiren etkisiyle, deride elastikiyet ve ışıltının geri kazandırılması mümkün oluyor.

Renkli dövmelerin silinmesini de kolaylaştırıyor

Günümüze kadar geliştirilmiş birçok lazer teknolojisi özelikle koyu tenli kimseler için yan etki riski taşıyabiliyor. Ancak iki farklı dalga boyunda lazer ışığını barındıran PicoWay, ultra kısa atımlarla dövmelerin %90’ından fazlasında sıklıkla kullanılan siyah ve kırmızı ile birlikte sarı, açık mavi ve mavi  olmak üzere farklı tonlardaki dövmelerinde tek bir sistemde tedavi edilebilmesini sağlıyor.

PicoWay, utra kısa atımlarla o kadar güçlü enerjilere çıkıyor ki, mekanik bir etkiye dönüşüp, leke veya dövmeyi oluşturan pigmentleri, bugüne kadarki lazerlerden çok daha küçük parçalara ayırıyor; vücudumuzun da, bu partikülleri kendinden uzaklaştırması çok daha kolay oluyor. Seans sayıları azalıyor ve tedavi neticeleri daha hızlı alınıyor.

Kalıcı makyaj izlerini ortadan kaldırıyor

Mevcut lazer sistemleri ile tedavi edilebilmesi en güç olan dövme tiplerinden birisi de kalıcı makyaj tipi dövmeler… Kalıcı makyajda kullanılan metalik boyalar mevcut lazer sistemleri uygulandıktan sonra silinmek yerine daha da koyulaşabilmekte, siyaha dönebilmektedir. Diğer tüm dövme türleri ile birlikte kalıcı makyaj silinmesinde de PicoWay, rahatlıkla kullanılmaktadır.

PicoWay lazer nasıl uygulanıyor?

PicoWay ile dövme tedavi edilirken çevrede bulunan sağlıklı deri hiçbir zarar görmüyor. Sistem, lazer ışığının ısıya dönüşerek pigmentleri parçalamasıyla işlemeye başlıyor. Parçalanan pigmentler hücre dışına çıkarak ve kişinin bağışıklık sistemine ait hücreler tarafından emilerek yok ediliyor.

4-6 hafta aralıklarla yapılacak bu işlemde dövme veya lekeye göre uygulama sayısı değişebiliyor ancak çoğunlukla 3-4 seansta uygulama etkisini gösteriyor. Çiller ve yaşlılık lekeleri ise 1-2 uygulamada tam olarak silinebiliyor.

İstenmeyen dövmeler için lazerle dövme sildirme teknolojisi

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla