Dr. Onur Duygu’nun Tıp Fakültesi Öğrencileri için hazırladığı kitabı yayınlandı

7 Haziran 2021  |   Kategori: Sağlık Gündemi, Tedavi Rehberleri Print

Dr. Onur Duygu, tarafından Tıp Fakültesi Öğrencileri içim hazırlanan ‘Dönem IV’lere Özel Staj Kitabı‘ raflarda yerini aldı. Halen İzmir Can Sağlık Grubunda Yöneticilik ve Check Up Merkezi Hekimliği görevlerini yürüten Dr. Onur Duygu daha önce ABD de ve İngiltere’de çeşitli çalışmalar yapmış bir hekim. Tıp Fakültesi öğrencileri ve sınavlara hazırlanan hekimler için hazırlanan kitap, olgu bazlı yaklaşımlarla hasta değerlendirmeyi, analitik tıbbi prensipleri, akılcı ilaç kullanımını ve entegre bilgiden yararlanmayı Hekimlere / Tıp öğrencilerine detaylı yaklaşımlarla sunuyor.

‘Dönem IV’lere Özel Staj Kitabı’ ile ilgili bir açıklama yapan Dr. Onur Duygu, şu bilgileri verdi: ”Günümüzde her meslekte başarı için bilginin doğru kullanımı, analitik zeka ve sürdürülebilirlik çok büyük önem taşımaktadır. Tam da bu noktada, Tıp Fakültesi yıllarından itibaren geleceğin hekimlerine olgulara nasıl yaklaşmaları gerektiği ve klinik senaryolara nasıl oryante olunacağını bir kitap ile sunmak istedim. Bu kitap bir anlamda hekimlik mesleği için bir Know-How kabul edilebilir”

Tıp alanındaki kariyeri boyunca, hem ABD hem de İngiltere’de çeşitli çalışmalarda bulunan ve çok sayıda uluslararası tıp organizasyonunda görev yapan Dr. Onur Duygu bu kitabın sınavlara hazırlık, rasyonel tıbbi yaklaşım gibi noktalarda ‘Game Changer’ olabilecek bir çalışma olduğunu belirtiyor ve her başarı da sürdürülebilirlik ve Know How’ın en önemli sıçrama noktası olduğunu unutmamak gerektiğini söylüyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla