Dr. Tanju Turan, Baxter-Hillrom Batı Avrupa Bölgesi’ne Medikal İlişkiler Direktörü olarak atandı

15 Ekim 2022  |   Kategori: Sektör Print

Baxter Türkiye’de üst düzey global atamalar devam ediyor. Baxter Türkiye’de 5 yıldır Ülke Medikal Direktörü olarak görev yapan Dr. Tanju Turan, 1 Ekim itibariyle Baxter-Hillrom “Batı Avrupa Bölgesi Klinik Beslenme ve İlaç Bölümü Medikal İlişkiler Direktörü” olarak atandı. Dr. Turan, yeni görevinde EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Medikal İlişkiler Başkan Yardımcısı Isabelle Fourthin‘e raporlayacak.

Dr. Tanju Turan, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmasının ardından ihtisasını Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde üroloji alanında yaptı. Bir süre doktorluk görevine devam ettikten sonra İrlanda’daki Hibernia College’da tıbbi ilaçlar alanında yüksek lisansını tamamladı.

Dr. Tanju Turan, kurumsal kariyerine 2001 yılında Pfizer’de Medikal Müdür olarak başladı. Burada çeşitli medikal alanlardan sorumlu olan Dr. Turan, sonrasında AbbVie’de Grup Medikal Müdürü olarak çalıştı. Yeni dönemde çalışmalarını Almanya’dan yürütecek olan Dr. Turan, EMEA Liderlik takımının (ELT) üyesi olarak görev yapacak.

Baxter Türkiye ve Hemşire Dernekleri TEV burs fonuna katkı için işbirliği yaptı

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla