Hemşire Dernekleri ve Baxter Türkiye, Korona Kahramanları için 642 milyon adım bağışladı

Yazan Hatice Pala Kaya
7 Temmuz 2021  |  Kategori: Sağlık Gündemi Print

 

Hemşire Dernekleri ve Baxter Türkiye’nin, bir bağış uygulaması olan Help Step’i kullanarak, salgın döneminde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocuklarına eğitim bursu katkısı sağlamak amacıyla başlattığı kampanyada hedef aşıldı. Help Step uygulamasında, yardım etmek istenen kuruluşun hesabı seçilerek kampanyaya katılım yapılıyor. Böylece atılan her adım, yardım kuruluşunun taahhüdü doğrultusunda mali katkıya dönüşüyor. Baxter Türkiye çalışanları, Türk Hemşireler Derneği, Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği, Türk Nefroloji, Diyaliz ve Transplantasyon Hemşireleri Derneği ve Türk Yoğun Bakım Hemşireleri Derneği üyeleriyle birlikte 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nde “Harekete Geçiyoruz” kampanyasını başlattılar.

Kampanyaya katılan 1483 hemşire tarafından atılan adımlar, Türk Eğitim Vakfı’nın salgında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının çocukları için oluşturulan özel fonda yardıma dönüştü. Kampanya sonucuna yönelik yapılan açıklamada, 500 milyon hedefiyle başlayan kampanyada 642 milyon adıma ulaşıldığı bildirildi.

Haziran ayı sonu itibariyle tamamlanan “Harekete Geçiyoruz” kampanyasına yönelik bir değerlendirme yapan Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Sevilay Şenol Çelik, “Harekete Geçiyoruz kampanyası ile anlamlı bir projeye imza attık. Herkesi sağlıklı yaşam için adım atmaya davet ettik ve atılan adımları Türk Eğitim Vakfı Korona Kahramanlarına Vefa Fonuna bağışladık. Bu kampanya sayesinde çocuklarımızın eğitimlerine katkı sağlamış olmaktan dolayı çok gururluyuz. Destek olan herkese teşekkür ederiz” dedi.

Baxter Türkiye Medikal Direktörü Dr. Tanju Turan da hemşirelerin sağlık hizmetlerinin devamındaki kritik önemine dikkat çekerek, “Harekete Geçiyoruz kampanyası ile özellikle pandemi döneminde hemşirelerimizin gösterdikleri cesaret, özveri ve insan hayatına verdikleri benzersiz değer için kendilerine teşekkürlerimizi sunmayı ve attığımız her adım ile TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na katkı sağlamayı hedefledik.

Baxter Türkiye olarak, Türkiye’nin önde gelen hemşire dernekleriyle böyle anlamlı bir projeyi hayata geçirmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Hayatları kurtarma ve sürdürme misyonumuz ile çalışıyoruz. Biz de bu yolda tedavilerimizle hastaların, hasta yakınlarının ve sağlık çalışanlarının yalnızca pandemi dönemi boyunca değil, her zaman yanlarındayız. Süreç boyunca kampanyamıza adımlarıyla katkı sağlayan tüm katılımcılarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. Baxter Türkiye olarak, önümüzdeki dönemlerde de sosyal sorumluluk projelerimize yenilerini ekleyerek kamuoyunda farkındalık yaratmaya ve sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla