Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi’nde Alanında Lider İki Kurum Stratejik Ortaklığa İmza Attı

13 Kasım 2023   |    14 Kasım 2023    |   Kategori: Güncel / Literatür, Kongreler Print

Hastalık, travma veya doğuştan gelen sorunlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmüş doku veya organların normal işlevlerine dönmelerini sağlamak amacı ile insan veya hayvan hücrelerini, dokularını veya organlarını değiştirmeyi, onarmayı ya da yeniden büyütmeyi amaçlayan rejeneratif (yenileyici) tıp alanındaki uzmanlar İstanbul’da düzenlenen Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi’nde bir araya geldi. Rejeneratif tıpta dünya lideri bir kuruluş olan Amerika Birleşik Devletleri merkezli Global Stem Cells Group ile Türkiye’de rejeneratif tıp alanında tanınmış bir lider olan StemBio, stratejik bir ortaklığa imza attı. ISSCA Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi 2023 kapsamında düzenlenen basın toplantısında bu önemli ortaklığın detayları paylaşıldı.

Basın toplantısına Global Stem Cells Group Kurucusu ve ISSCA (Uluslararası Kök Hücre Uygulamaları Derneği) Halkla İlişkiler Direktörü Benito Novas, StemBio Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özsu, StemBio CEO’su İlker Halbutoğulları, Global Stem Cells Group Uluslararası Operasyonlar Direktörü M. Salih Yıldırım, Global Kök Hücre Grubu Başkanı David Christensen ve StemBio Medikal Direktörü Durmuş Burgucu konuşmacı olarak katıldı.

Global Stem Cells Group Kurucusu Benito Novas, konuşmasında işbirliğini şöyle değerlendirdi: “Rejeneratif tıp alanında dünya lideri bir kuruluş olarak, Türkiye’deki rejeneratif tıp alanında tanınmış liderlerden olan StemBio ile stratejik bir işbirliği yapmaktan ve onların rejeneratif tıp alanındaki uzmanlığından yararlanmaktan heyecan duyuyoruz. Bu işbirliği, araştırma ve geliştirmeyi hızlandırmayı, klinik denemeler yapmayı ve rejeneratif tıbbın ilerlemesi için yeni ürünler ve protokoller oluşturmayı hedeflemektedir. Bu ortaklık, toplum sağlığı için son teknoloji rejeneratif çözümler sunma misyonumuzu hızlandıracaktır.”

Rejeneratif tıp alanında önemli bir kilometre taşını simgeleyen ortaklık ile ilgili olarak StemBio CEO’su İlker Halbutoğulları ise şu bilgileri paylaştı: “Bu işbirliği, rejeneratif tıp alanındaki iki güçlü oyuncuyu bir araya getirerek, çoklu merkezlerde legal otoritelerden izin alınarak rejeneratif tedavilerin araştırma, geliştirme ve uygulanmasında bir çığır açmayı amaçlamaktadır. StemBio ve Global Stem Cells Group’un bir araya getirdiği uzmanlık ve kaynaklar, rejeneratif bakımda inovasyon ve gelişmeleri sürdürmeyi hedefleyerek dünya genelindeki hastalara fayda sağlayacaktır.

StemBio, Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından ATMP (İleri Tedavi Ürünleri) ürünleri için GMP (İyi Üretim Uygulamaları) yetkisi almış, Kemik, Adipoz, Umbilikal Kordon gibi farklı kaynaklardan Mezenkimal Kök Hücre(MKH) ve daha fazlasını içeren rejeneratif tıp için gerekli lisanslara sahip, son teknoloji altyapıya sahip bir kuruluştur. Bu çeşitli kaynaklarımız, StemBio’nun mükemmeliyete olan bağlılığını göstermekte olup Biyoteknoloji üssümüzü Türkiye’deki rejeneratif tıp alanında önde gelen tesislerden biri yapmaktadır.”

Kök hücre tedavisi kıkırdak ve menisküs yaralanmalarına çözüm oluyor

StemBio ve Global Stem Cells Group iş birlikleri sayesinde kolektif uzmanlığı ve kaynaklarını kullanarak, rejeneratif bakımda yenilikçiliği ve ilerlemeleri teşvik ederek dünya çapında hastalara fayda sağlamaya hazırlanıyor. İki kurum da güçlerini ve bilgilerini birleştirerek, rejeneratif bakımda mümkün olanın sınırlarını zorlamaya ve hastaların hayatlarında kalıcı bir etki bırakmaya kararlı olduklarını beyan etmektedirler.

ISSCA Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi 2023 Hakkında: Rejeneratif tıbbın en ileri alanına odaklanan etkinlikte ortopedi, spor hekimliği, estetik jinekoloji, dermatoloji, nöroloji, plastik cerrahi ve tıbbi estetik dahil olmak üzere çeşitli tıbbi alanlardaki en iyi uzmanlarla, katılımcılarla bir araya getiriyor. https://www.issca.us/turkey-world-conference-2023/

Global Stem Cells Group Hakkında: Amerika Birleşik Devletleri merkezli Global Stem Cells Group, dünya genelinde hastalara yenilikçi tedaviler ve çözümler sunan rejeneratif tıpta önde gelen bir kuruluştur. Araştırmaya, geliştirmeye ve mükemmelliğe olan bağlılığı ile Global Stem Cells Group, rejeneratif tıp endüstrisinin öncüsüdür. www.stemcellsgroup.com

Kardiyak kök hücre kalp yetersizliği tedavisinde seçenek olabilir

StemBio Hakkında: StemBio, dünya üzerinde hücresel ve moleküler düzeyde gelişen yeni sağlık teknolojilerinin Türkiye’ye kazandırılması ve bu alanda yeni bilgilerin üretilmesine destek olmak amacıyla 2020 yılında TÜBİTAK MARTEK AR-GE ve İnovasyon bölgesinde kurulan rejeneratif tıp tesisidir. Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından ATMP (İleri Tedavi Ürünleri) ürünleri için GMP (İyi Üretim Uygulamaları) yetkisi almış, kordon kanı ve dokusu bankacılığı için gerekli lisanslara sahip olmanın yanı sıra gelişmiş ileri teknoloji çözümlerine sahip bir kuruluştur ve rejeneratif tıp alanında liderdir. Üstün teknolojiye sahip laboratuvarıyla doku bankacılığında yurt dışına bağımlılığı azaltan Stembio, insan kaynaklı hücreleri ve dokuları işleyen, işlenen ürünleri kullanıma hazır olarak depolayan, klinik kullanıma da uygun biçimde sunan bir biyoteknoloji üssüdür. www.stembio.com.tr/tr

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla