Exeltis Türkiye Genel Müdürlüğüne Hülya Yalın, getirildi

Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

23 yılı aşkın bir süredir ilaç sektöründe başta satış ve pazarlama alanı olmak üzere çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev alan Hülya Yalın, Exeltis Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. İsveç Vaxjö Üniversitesi Biyokimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Hülya Yalın, kariyerine Eczacıbaşı İlaç’ta Solunum ve İnflamasyon Grubu Ürün Müdürü olarak başladı. Eczacıbaşı’nda 3 yıl çalıştıktan sonra, AstraZeneca Türkiye’de 6 yıl, Solunum ve İnflamasyon Grubu yönetici poziyonlarında başarılı çalışmalarıyla kariyerine devam etti. 2005 yılında katıldığı Abdi İbrahim İlaç Firması’nda yaklaşık 10 yıl boyunca Solunum, Gastroenteroloji, Enfeksiyon, Hepatoloji, Algoloji, Üroloji gruplarında, Yönetim ve Liderlik Ekibi sorumlulukları da dahil olmak üzere Satış ve Pazarlama yönetim görevlerini başarı ile yürüttü.

2015’ten itibaren sektördeki kariyerine Sanofi Türkiye’de Uzman ve Birinci Basamak Tedavi İş Birimi Direktörü olarak devam eden ve ağırlıklı olarak Kardiyovasküler, Merkezi Sinir Sistemi, Üroloji, Viroloji, Tromboz ve Kas İskelet Sistemi gruplarında görev alan Yalın, ayrıca aynı kurumda Portföy Yönetimi ve Stratejik Ortaklıklar Departmanı liderliğini de yürüttü. Hülya Yalın evli ve bir çocuk annesidir.

Exeltis hakkında: EXELTIS, INSUD Pharma’nın (eski Chemo Grup) markalı eczacılık faaliyetlerinin doğal gelişimi ve devamlı büyümesinin meyvesidir. INSUD Pharma, ilaç etkin maddeleri ve formülasyonları geliştiren, üreten ve pazarlayan uluslararası bir şirketler grubudur. 40’ın üzerinde ülkede faaliyet göstermekte olup, geniş bir marka, ortak girişim ve sınai tesis yelpazesine sahiptir. Yaklaşık 4.000 çalışanı ile tüm dünyaya yayılmış olan ağı aracılığıyla güçlü bir yapıya sahip olan EXELTIS, milyonlarca insanın yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmak üzere,ilaç ve sağlık ürünlerini keşfetme, geliştirme, üretme ve pazarlama konusunda müthiş bir kapasiteye sahip küresel bir kuruluştur.

EXELTIS, Kadın Sağlığı, Solunum Sistemi, Dermatoloji, Kardiyoloji, Merkezi Sinir Sistemi, Oftalmoloji, Onkoloji, Gastroenteroloji, Anti-enfektif İlaçlar ve Endokrinoloji gibi pek çok öncelikli terapötik alanı kapsayan neredeyse 300 ilaçtan oluşan kapsamlı ve çeşitli bir portföye sahiptir. Exeltis, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde, 36.000 m2 alan üzerinde kurulu, dünya standartlarındaki üretim tesisi ile ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamaktadır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla