Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi

Adres

İnciraltı Mah., Mithatpaşa Cd. No: 1606, 35340 Narlıdere / Balçova / İzmir

Web Sitesi

http://hastane.deu.edu.tr

Branşlar

Acil ServisAile HekimliğiAnestezi ve Rean.Beyin ve Sinir CerrahisiÇocuk CerrahisiÇocuk PsikiyatrisiÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıFizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGeriatriGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıHematolojiKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBMikrobiyolojiNefrolojiNörolojiNükleer TıpOrtopediPatolojiPsikiyatriRadyasyon OnkolojisiRadyolojiRomatolojiSpor HekimliğiTıbbi GenetikTıbbi OnkolojiÜrolojiDokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi 1978 yılında Ege Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi adı altında kuruldu. 1982 yılına kadar önce Karşıyaka Devlet Hastanesi sonra İzmir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesinde sağlık hizmeti sundu. 1982 yılında çıkan 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde katılan fakültemiz, Ege Üniversitesi eski Eczacılık Fakültesi binaları tadil edilerek 1985 yılında 325 yatak kapasiteli Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi olarak hizmete geçici olarak sokuldu.

Yine hastaların tek noktadan hizmet alıp, bürokratik işlemler ve sıra sorunlarını azaltacak bir sistem olan Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hematoloji, Parazitoloji, Farmakoloji rutin tetkiklerinin yapıldığı Merkez Laboratuvarı 1998 Şubat ayında 4. Blok açılmıştır. 1998 Mayıs ayında ise Muzaffer Kayhan Onkoloji Hastanesi çalışmaya başlamıştır. Bu alan hastanemizin temel hedeflerinden olan Onkoloji hastaları için referans merkezi olma amacı yönünden önem taşımaktadır.

Hastanemiz bugün 925 yatak kapasiteli yeni klinikler binası, Çocuk Acil’i, Tüp Bebek Merkezi, Organ Nakil Merkezi, ileri teknolojiyle hizmet veren Radyoloji Bölümü, Türkiye’de ilk kez Acil Tıp ihtisası veren Acil Servisi, küçük ve kısa izlem gerektiren cerrahi uygulamaların gerçekleştirildiği Gündüz Hastanesi, Karşıyaka’daki hastalarımıza hizmet veren Karşıyaka Polikliniği, 34 poliklinik, özel katı, kafeteryaları ile ülkemize gurur verecek şekilde yapılandırılmıştır. Fax: 0 232 412 97 97   Mail: info@deu.edu.tr

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
ŞERIFE BUYURHAN
ŞERIFE BUYURHAN
1 ay önce
Değerlendirme Puanı :
     

Cocuk yogun bakiminda calisan personellleriniz okadar kötü hakaret icerikli cumleler kulllaniyorki yaniiiii keskeee acilarimiza ortak olan insanlar seçip koysaydiniz. Yogum bakim yerini aradigimizda bize köpek gibi davraniyorlar hastaniz ölcek ölcek gidici gibi cümleler kulllanip enistemjn kalp krizi gecirmesine vesile olan personellleriniz kadar vicdansiz hicbirsey olamaaz.


Araç çubuğuna atla