Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi

Adres

Karayolları, Osmanbey Caddesi, 621 Sokak, 34255 Gaziosmanpaşa/İstanbul

Web Sitesi

https://taksimeah.saglik.gov.tr

Branşlar

Ağız ve DişAnestezi ve Rean.Çocuk CerrahisiÇocuk EndokrinolojiÇocuk İmmünolojisiÇocuk KardiyolojiÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıEstetik Plastik ve Rekons.Fizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBNefrolojiNörolojiNöroşirurji (BSC)Nükleer TıpOrtopediPsikiyatriRadyolojiÜrolojiYenidoğanYoğun BakımHizmete, Sıraselviler-Defterdar Yokuşu bölgesinde İlkyardım amaçlı ilk hastane olarak Altıncı Daire-i Belediye Mecruhin (Yaralılar) Hastanesi adıyla 1875 yılında başlamış olan Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi, 1938 yılında Beyoğlu İlkyardım Hastanesi adını almıştır. 1949 yılında şimdiki yerinde, 50 Yataklı İlkyardım Hastanesi ve Sıhhi İmdat İstasyonu yapılmasına karar verilmiştir. 1962’de hastane son sistemler ve modern ekipmanla donatılarak 160 yatak kapasitesine çıkarılmış, Hariciye, Dahiliye, İntaniye, Nisahiye, Röntgen ve Laboratuar Servisleri ile İngiliz uzmanlar yönetiminde kurulan Kan Bankası eşliğinde Acil Hizmeti verecek hale getirilmiştir. 1965 yılında Mimari Proje Yarışması’nda 2. Olarak Mansiyon Ödülü alan projeye dayanarak 360 yataklı yeni bina inşa edilmiştir. Hastanenin ismi 1986’da ise eğitim veren kliniklerin sayısı artırılarak Taksim (İlkyardım) Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Hastane, Taksim’deki binanın yenilenmesi süreci için 13 Eylül 2013’de Gaziosmanpaşa’daki tam teşekküllü yeni binaya, Gaziosmanpaşa Taksim (İlkyardım) Eğitim Araştırma Hastanesi adı altında taşınmıştır. Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesinde inşa edilen Gaziosmanpaşa yerleşkesindeki yeni bina, 300 yatak sayısı, 100 poliklinik odası, 36 yoğun bakım yatağı ve 6 ameliyathanesi ile hizmet vermektedir.

2015 yılında GOP Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi bitirilerek 10 Nisan 2017 tarihinde hasta kabulüne başlamıştır. 15 Nisan 2015 tarihinde kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlanan Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, 2017 yılında Üniversiteye bağlı kök hücre ve hücresel tedaviler merkezi kurulmuştur.

Tel: 0 212 945 30 00
Fax: 0 212 945 31 78
E-mail: info@taksimhastanesi.gov.tr

YORUMLAR

avatar

Araç çubuğuna atla