Hekimlerin kadrajında hayat vardı…

Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

‘Hekim gözüyle hayatın kadrajı’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

İSTANBUL – GlaxoSmithKline (GSK) Türkiye’nin Atlas Dergisi ile birlikte düzenlediği ‘Hekim Gözüyle Hayatın KaDRajı’ fotoğraf yarışması sonuçlandı. Büyük ilgi gören yarışmada dereceye giren hekimler ödüllerini, düzenlenen özel bir törende aldı. Yarışmada birinciliği İstanbul’dan Dr. Süleyman Çam,  ikinciliği Konya’dan Dr. Gökalp Bilici ve üçüncülüğü Edirne’den Dr. Erdoğan Özer kazandı.

 

Hekimlere, mesleklerine farklı bir gözle bakma ve fotoğrafın evrensel diliyle kendilerini ifade etme imkânı sunan yarışmada, dereceye girenlerin ödülleri 14 Aralık günü Hürriyet Binası Çetin Emeç Salonu’nda düzenlenen törende verildi. İlk kez düzenlenmesine rağmen yoğun ilgi gören yarışmaya Türkiye genelinde 800 hekim 1500’ün üzerinde fotoğrafla başvurdu. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda yarışmada birinciliği İstanbul’dan Dr. Süleyman Çam, ikinciliği Konya’dan Dr. Gökalp Bilici, üçüncülüğü ise Edirne’den Dr. Erdoğan Özer kazandı. Birinciliği kazanan eser sahibi Nikon D 300S fotoğraf makinesi ile ödüllendirilirken, yarışmanın ikincisine, Nikon D 90 – 18-105VR, üçüncüsüne ise Nikon D 5000 18-55 VR fotoğraf makinesi hediye edildi. Ayrıca mansiyon kazanan 9 katılımcıya da Olympus Tough 3000 fotoğraf makinesi verildi.

 

 

Hekimler yarışmaya büyük ilgi gösterdi
GSK Türkiye Genel Müdürü Yiğit Gürçay törende yaptığı konuşmada eserler arasında seçim yapmakta zorlandıklarını belirterek şunları söyledi: “Yarışmayı düzenlerken doktorluk gibi oldukça zor bir meslekle uğraşan hekimlerimize kendi mesleklerine, çevrelerine, hayata farklı bir gözle bakma ve bu bakışı fotoğrafın evrensel diliyle ifade etme fırsatı sunmak istedik. Büyük bir memnuniyetle ifade etmek isterim ki, hekimlerimiz yarışmaya büyük ilgi gösterdi ve son derece etkileyici fotoğraflar ortaya çıktı. Ben burada ödül alan ve almayan tüm katılımcılarımıza teşekkür etmek istiyorum. Amatör bir ruhla yarışmaya ve ülkemizdeki fotoğraf sanatçılığına katkıda bulundular. Gelenekselleştireceğimiz bu yarışmada önümüzdeki sene de bütün katılımcıları tekrar görmekten büyük mutluluk duyacağız.”

 

 

Jüri titizlikle değerlendirme yaptı
Yarışmada dereceye giren eserler,  başvuruları ayrıntılı bir şekilde inceleyen jüri tarafından belirlendi. Jüri, GSK Türkiye Genel Müdürü Yiğit Gürçay, GSK Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Pınar Rüstemoğlu, Atlas Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek, Atlas Yayın Direktörü Murat Köksal, MSGSÜ Fotoğraf Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Ozan Bilgiseren, FotoAtlas Editörü Oktay Uludağ ve Atlas Fotoğraf Editörü Sinan Çakmak’dan oluştu.

 

 


 

‘Diyabetle Yaşamak’ belgeseli vizyonda!

ÇADD öncülüğünde ve Novo Nordisk’in desteğiyle gerçekleştirilen ‘Diyabetle Yaşamak’ belgeseli, düzenlenen özel bir toplantı ile tanıtıldı. Dağıtımına başlanan belgesel ile diyabet hastaları ve ailelerine diyabet hakkında kapsamlı bilgiler veriliyor.Devamı

 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla