Sağlık hijyeninde yeni bir nano ürün

Kategori: Sektör Print

Hijyo WAB Antibakteriyel Solüsyonları Türkiye’de

İSTANBUL – 6 yıllık Ar-Ge geçmişine sahip olan Wision Medical, hijyende devrim yaratacak, bir ürün olarak nitelenen Hijyo WAB Antibakteriyel Solüsyonları Türk pazarına sundu. Nano teknoloji ile üretilen ürünlerin bakterilere karşı etkili ve kalıcı dezenfeksiyon sağladığını belirten Wision Medical Genel Müdürü Sencer Bulut; “İnsan sağlığı için %100 güvenli. En önemli avantajı ise diğer dezenfektanlara oranla çok daha uzun süreli, güçlü anti bakteriyel etki göstermesidir” dedi.

Türk-Azeri ortak yatırımı olan Wision Medical bünyesinde insan sağlığına hizmet etmek amacıyla sağlık sektörüne adım attıklarını dile getiren Bulut;  şu bilgileri verdi: “İnsanlar eskiye oranla çok daha mobil oldukları için maruz kaldıkları bakterileri evlerine taşıyor. Bu da dünya çapında salgın hastalıklara neden oluyor. Wision Medical’in nano teknoloji ile üretilen dezenfektanları; etkili, uzun süreli ve insan sağlığı için %100 güvenli dezenfeksiyon sağlıyor.” 

Ürün, Adli Tıp Kurumu’na da girdi
Kullanıma sundukları hijyen ürünlerinin Türkiye’nin en saygın üniversitelerinden Cerrahpaşa ve Ege Üniversiteleri tarafından onaylandığını belirten Bulut, “Hijyo anti bakteriyel solüsyon, Türkiye’de üretiliyor. Bu da bizim için ayrı bir gurur kaynağı ve bu ürünün dünyada herhangi bir rakibi yok. Türkiye’de hastanelerde enfeksiyonlardan ölüm oranları %15’i bulmaktadır. Avrupa’da ise bu oran %6-7 civarındadır. Bu ürün insan sağlığı için %100 güvenli, güçlü ve kalıcı etkisi sayesinde, uzun vadede düşük maliyetli ve maksimum etkili dezenfeksiyon sağlıyor. Öte yandan insan temasının olduğu her yerde kullanılabiliyor. Adli Tıp Kurumları, hastaneler, okullar, pet shoplar, evler, ulaşım araçları, oteller, marinalar, alışveriş merkezleri, sinemalar, Restoranlar ve kafeler ilk aklıma gelenler. Havuzlarda klor yerine de kullanılabiliyor. En büyük farkımız adli tıp kurumuna ihalesiz girebilen tek ürün olmamızdır” diye konuştu.

Toksik ve alerjik etkisi yok
Ürün, tarihte anti bakteriyel etkisi uzun süredir bilinen koloidal gümüşün, nano teknoloji kullanılarak dezenfektan haline getirilmesiyle elde ediliyor. Nano gümüş parçacıkları öyle küçük ki, ciğerlerimiz dâhil hiçbir organımızda birikim yapmıyor; bakteri, virüs ve patojenleri öldürürken, organ ve dokulara zarar vermiyor. Hijyo, toksik ve alerjik de özellik göstermiyor. Bu özellikleriyle ürün, kısa sürede farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok alanda uygulanmaya başlanmış. Ürün, İstanbul Adli Tıp Kurumu, İzmir Adli Tıp Kurumu, Cerrahpaşa Hastanesi, Medistate Hastanesi, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi gibi bek çok merkezde kullanılıyor.

Evlerde kullanılması sağlık açısından çok önemli
Ürünlerin kullanımını, ev temizliğinde de özellikle tavsiye ettiklerini belirten Bulut; “Ürünün insan sağlığına hiçbir zararı olmadığı gibi, güçlü anti bakteriyel etkisi ile evde yaşayanların sağlıklarını korumalarına yardımcı oluyor. Buzdolabında, çamaşır ve bulaşık makinesinde, yerlerde, çocukların oyuncaklarında ve mobilyalarda kullanılması sağlık açısından çok önemli. Özellikle belli yaş grubundaki çocukların sürekli yerle temas etmeleri nedeniyle Hijyo, onların sağlıkları için çok önemli bir avantaj sağlıyor. Ürünün en doğru kullanımı kaba temizliği yapılan yüzeyin kurumasını bekledikten sonra direk olarak spreyleme yoluyla uygulanması şeklindedir” dedi. 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla