Kanserle mücadelenin simgesi Prof. Dr. Füsun Yarış aramızdan ayrıldı!

Kategori: Aile Hekimliği, Kanser, Onkoloji Print

fusun-yaris1Ülkemizin saygın bilim insanlarından ve kanserle mücadelenin sembol isimlerinden Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yarış, yıllardır sürdürdüğü kanserle mücadelesinde aramızdan ayrıldı. Prof. Dr. Yarış için yarın saat 09.30’da OMÜ Tıp Fakültesi Dekanlığı önünde tören yapılacak. 50 yaşında vefat eden Prof. Dr. Füsun Yarış, kanserle mücadelenin sembol isimlerinden biriydi.

Yaklaşık 7 yıldır pek çok zorluğa rağmen gerçek bir ‘Kanser Survivor’ı olmayı başaran  Prof. Dr. Füsun Yarış, pek çok aksiliğe ve ölümcül hataya karşı kanseri yenmeyi başarmıştı. İleri evre bir kanser hastası olmasına rağmen tüm öngörüleri alt eden  Prof. Dr. Füsun Yarış, kanser hastaları için örnek bir bilim insanı olmanın dışında kanser tedavisi süresince görevini uzun süre sürdürmüş ve ‘Kanser hastalarına kötü haber verme’ konusunda uluslar arası bir tıp kitabına da bölüm yazmıştı.

Kanserle yaşamak ya da ‘Kanser Survivor’ı olmak

fusun-yaris-3Bugün aramızdan ayrılan değerli bilim insanı ve tıp hekimi  Prof. Dr. Füsun Yarış ile bundan iki yıl önce Medikal Akademi ve ONCOLife için özel bir bir söyleşi gerçekleştirmiştik. Prof. Dr. Füsun Yarış’ı saygıyla anıyoruz. Kanserle mücadelenin görünmeyen boyutunu ele aldığımız bu söyleşiyi kendisinin derin hatırası için tüm okurlarımıza ve kanser hastalarına şiddetle öneriyoruz:

Kanserle yaşamak ya da ‘Kanser Survivor’ı olmak!

Bir hekim ve bilim insanının kanserle mücadele öyküsü

 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
ayhan kandemir
8 yıl önce

unutulmayacak bir isim allahtan rahmet diliyorum

Hmş. Türkan Yılmaz
8 yıl önce

Allah rahmet eylesin.

Emine ateş arslan
Emine ateş arslan
8 yıl önce

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun

Araç çubuğuna atla