Kırışıklıklara hyaluronik asit tedavisi

Kategori: Cilt Sağlığı, Estetik Print

Gorsel-FibrocellMedikal Estetik Hekimi Dr. Gülen Altun, kırışıklıkları tedavi etmeye yardımcı dünyada da yaygın olarak kullanılan dolgu maddesi, Hyaluronik Asit tedavi yöntemi hakkında bilgiler verdi. Hyaluronik Asit tedavisi ile ilgili bilgiler veren Dr. Gülen Altun; FDA onaylı, hayvansal olmayan, enjekte edildiği yere hacim veren, güvenli ve doğal bir ürün olan Hyaluronik Asit tedavisiyle; hücreler arası boşluğu doldurmanın mümkün olabileceğinin altını çizdi.

”Hyaluronik asit enjeksiyonları ile derinin kaybettiği nemi ve hacmi yerine koymak, yüzü yeniden şekillendirmek mümkündür. Hyaluronik asit, dokuların hidratasyonu ve nemlenmesinde, dokulardan madde geçişinde, hücrelerin hareketinde, farklılaşmasında ve bölünmesinde, eklem kayganlığının sağlanmasında ve kan akımıyla yaşayan cilt hücrelerine temel besinlerin taşınmasında etkin bir rol oynar.”

Hyalüronik Asidin Faydaları Nelerdir?

  • Cildinizin genç ve kırışıksız kalmasına yardımcı olur.
  • Su tutma ve cildi nemlendirme özelliği en önemli özelliğidir. Bu nedenle hyalüronik asit nemlendirici kremlerde kullanılmaktadır.
  • Cilt pürüzsüz ve esnek tutmaya yardımcı olur.
  • Hyalüronik asit akne izlerini önlemek için de yararlıdır.
  • Dokuların tamir edilmesi ve elastikiyetinin korunması hyalüronik asidin faydalarından biridir. Bu özelliği sayesinde cildin yaşlanmasını önlemektedir.
  • Kollajen liflerinin oluşumu ve bakımına yardımcı olur. Kolajenin azalması cildin elastikiyetini kaybetmesine sebep olur.

Uygulama ne kadar sürer ve ağrıya neden olur mu?

Hyaluronik asit enjeksiyonu, doğru ellerde uygulandığı takdirde hızlı ve kolay bir uygulamadır. Uygulama öncesi teste ihtiyaç duyulmaz ve yaklaşık 10-15 dakika sürer. Çoğu kişi enjeksiyonların ağrı veya acı duyulmaksızın gerçekleşir. Uygulama öncesi lokal anestezik etkili bir krem kullanımı ağrı eşiği düşük olanlara yardımcı olabilir.

Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar ve ne gibi sonuçlar gözlenir?

2. günden itibaren ciltteki nemlenmenin arttığı, cildin doku tonusunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlemlenir. Tedavinin tam sonucu, hastanın durumuna göre de değişmekte olup ayrıca tedavi süresince, hastaya bol miktarda su içmesi, beslenmesine ve yaşamına özen göstermesi için tavsiyelerde bulunulur. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı, tedavinin daha başarılı olasını ve uzun süre etkili olmasını sağlar.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla