2. İstanbul Ulusal Beslenme ve Diyetetik Kongresi

Tarih: 23 Kas 2017 -26 Kas 2017
Lokasyon: Silence İstanbul Hotel & Convention Center - İSTANBUL / TÜRKİYE
Şehir: İSTANBUL / TÜRKİYE


Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmenin, obezite dâhil, hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde ilk sırada yer alan yaşam tarzı değişikliğinin en önemli bileşeni olduğu yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Beslenme alanında yapılan bu araştırmalarla beslenme bilim dalı için yeni kapılar aralanmakta ve bu yeni bilgileri yakından takip etmek ve bu değişiklikleri uygulamak, beslenme ve diyetetik alanındaki tek profesyonel olarak biz diyetisyenlerin sorumluluk üstlenmesi gereken bir konudur. Bu sorumluluk bilinciyle beslenme alanındaki yeni bilgileri paylaşmak amacıyla ilki İstanbul Haliç Üniversitesi tarafından Nisan 2015 tarihinde düzenlenmiş olan I. İstanbul Ulusal Beslenme & Diyetetik Kongresi’nin ikincisini; Okan Üniversitesi olarak gerçekleştirmek ve bu kongreyi gelenekselleştirmek arzusundayız.

Bu nedenle, Türkiye Diyetisyenler Derneği, Obezite Araştırmaları Derneği ve Obezite Diyetisyenliği Derneklerinin katkılarıyla Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme & Diyetetik Bölümü olarak,  II. İstanbul Ulusal Beslenme & Diyetetik Kongresini,  hayata geçirmek için hazırlıklarımızı yapıyoruz. 23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında İstanbul Ataşehir Silence Hotel’de  gerçekleştirmeyi düşündüğümüz kongremizde; 20 Ocak 2017 tarihinde Türkiye Diyetisyenler Derneği İşbirliği ile yapmış olduğumuz  “Besin Değişimleri Konsensus Çalıştayı”nın sonuçları sunulacaktır.  Ayrıca kongrenin son günü gerçekleştirilmesi düşünülen Karbonhidrat Sayımı Kursu ile birlikte oksidatif stres, antioksidanlar, fitoterapi, nutrigenomik, obezite, enteral parenteral beslenme, son yıllarda kullanılan özel diyetler, fetal programlama, diyabet ve tatlandırıcılar vb. konular tartışılacaktır.

23-26 Kasım 2017 tarihleri arasında tarihi birikimi ve doğal güzellikleriyle dünyanın en büyüleyici kenti İstanbul’da düzenleyeceğimiz,  II. İstanbul Ulusal Beslenme ve Diyetetik Kongresi” nde birlikte olabilmek dileğiyle.

KONGRE TARİHİ

23-26 Kasım 2017

KONGRE YERİ

Silence İstanbul Hotel & Convention Center

Adres: Brandium Alışveriş ve Merkezi ve Yasam Merkezi Ataşehir, Ahmet Yasevi Cd., 34758 Ataşehir/İstanbul

Telefon: (0216) 570 70 00

ÖNEMLİ TARİHLER

Bildiri / Poster Özeti Son Gönderimi 30 Temmuz 2017

KONGRENİN DİLİ

Kongrenin dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Araç çubuğuna atla