2. Ulusal İntegratif Tıp Kongresi

Tarih: 13 Kas 2015 -15 Kas 2015
Lokasyon: WOW TOPKAPI PALACE - ANTALYA
Şehir: ANTALYA


Sizleri 13-15 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya WOW Topkapı Palace Hotel`de düzenlenecek olan 2. Ulusal İntegratif Tıp Kongresi`ne davet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kongrenin amacı; geleneksel ve tamamlayıcı tıp ile kanıta dayalı tıp uygulamalarını bütüncül olarak değerlendiren ve İntegratif (bütünleştirici/bütüncül) Tıp olarak tanımlanan yöntem ve uygulamalar ile ilgili kanıta dayalı bilgileri gözden geçirerek, 2014 yılında düzenlenen ulusal ve uluslararası toplantıların ışığında ülkemizdeki mevcut durumu değerlendirmektir.

Ülkemizde son yıllarda Sağlık Bakanlığı`nın ilgili birimleri tarafından, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları konusunda birçok ülkeye örnek olabilecek mevzuat çalışmaları yürütülmektedir. İntegratif Tıp kavramı da bu hızlı değişim içinde ülkemizde hak ettiği yeri alacaktır. Bu kongrede tanımlanan uygulamaların dışında, ülkemizde henüz düzenlemesi bulunmayan yöntemler de tartışılacak ve yetkili kurumların ilerleyen tarihlerde yapacağı düzenlemelere bir katkı sunulacaktır.

İnsan sağlığının korunması ve geliştirilmesi yolunda integratif sağlık yaklaşımlarında disiplinler arası işbirliği ön plana çıkmaktadır. Bu kongre vesilesiyle hekim, hemşire, fizyoterapist ve diyetisyenler başta olmak üzere tüm sağlık çalışanları için bilimsel ve sosyal açıdan faydalı bir paylaşım ortamı sağlanacaktır.

En iyi dileklerimizi sunar, katılımınızı bekleriz.

Afiş-2

Araç çubuğuna atla