20. Ulusal Cerrahi Kongresi

Tarih: 13 Nis 2016 -17 Nis 2016
Lokasyon: Titanic Deluxe Otel ve Kongre Merkezi, - Antalya
Şehir: Antalya


Saygıdeğer Meslektaşlarım, Sizleri Türk Cerrahi Derneği ve Kongre Düzenleme Kurulu adına, ülkemiz cerrahlarının en büyük bilgi ve dostluk şöleni olan Ulusal Cerrahi Kongrelerinin yirminci buluşmasına davet etmekten onur duyuyorum.

İlk kongreden bugüne Türkiye’de ve dünyada cerrahi bilimi adına bilgiyi ve yenilikleri gündeme taşımayı amaç edinmiş bu dev şölenin camiamıza hak ettiği keyfi yaşatması için yoğun bir çaba içindeyiz. Geçmişte düzenlenen bütün başarılı kongrelerden sonra beklentileri karşılayacak, onları aratmayacak ve mümkünse daha sonrakilere de ilham olacak bir kongre düzenleme çabasının ağır baskısını üzerimizde hissetmemize rağmen, böylesine onurlu ve ayrıcalıklı bir göreve uygun görülmemizin gururu ile elimizden gelenin en iyisini başarmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu aşamada sizlerden gelen görüş ve önerilere gözlerimizi ve kulaklarımızı dört açtık.

Oturumların içeriğini; mezuniyet sonrası eğitimi, ileri akademik düzeyde bilgi ve cerrahinin yeni ufukları olmak üzere üç ayrı kavram altında ancak birbirinin içine geçecek şekilde planlamaya ve böylece hekimliğin “kendini yenileme” hedefini her aşamaya yaymaya çalıştık. Planlamamızda uluslararası konuşmacılardan dünyadaki yenilikler konusunda yararlanırken, sanatımızı Türkiye’de uyguladığımız gerçeğini gözden kaçırmamak adına ulusal konuşmacılarımızdan evrensel bilginin yanı sıra olabildiğince kendi kurumsal deneyimlerini aktarmalarını talep ettik. Yine aynaya bakmamız gerektiği gerçeğinden yola çıkarak, olabildiğince komplikasyonlarımızı ve bunların nasıl yönetilmesi gerektiği konusuna ağırlık vermeye gayret ettik. Oturumların olabildiğince görsel ağırlıklı ve interaktif olmasını hedefledik.

Poster olarak kabul edilen bildiriler çağın gereğine uygun olarak elektronik ortamda sunulacaktır. Görselliğin daha fazla ilgi çekici olduğu gerçeğinden hareketle sizlerden video içeren bildiriler talep ediyoruz. Bilimsel, teknik ve görsel açıdan yeterli bulunan bildiriler poster alanında kurulacak olan elektronik stantlarda sunulacaktır.

Türkiye’de bilime verilen önemin! açık bir ifadesi olarak maddi olanaklarımızın giderek kısıtlanması sonucu hem uluslararası hem de ulusal davetlilerimizin sayısını bu yıl biraz daha kısmak zorunda kalmış olsak da sizlere bilgi ve deneyimlerini aktaracak olan değerli konuşmacılarımızın bu eksikliği hissettirmeyecek donanımla karşınıza geleceklerinden emin olabilirsiniz. Ülkemizde cerrahinin birleştiricisi olan Türk Cerrahi Derneği’nin ve Ulusal Cerrahi Kongrelerinin ülke çapında sahiplenilmesini güçlendirmek adına ulusal konuşmacılarımızı ülkemizin dört bir yanından davet etmeye özen gösterdik. Oturumlara göstereceğiniz ilgi ve sağlayacağınız değerli katkılarla bilgi şölenimiz daha da lezzetlenecektir. Özellikle kendilerine örnek aldıkları değerli cerrahlarla birlikte olma fırsatını yakalayacak olan genç meslektaşlarımız Türkiye cerrahi camiasının geleceği olduklarının ayırdına varacaklardır.

Bu amaçla değerli anabilim dalı başkanlarından ve servis şeflerinden kongremize daha fazla genç cerrahın ve asistanın katılımı konusunda desteklerini esirgememelerini diliyoruz.

Meslek dayanışmasının üst düzey ifadesi olan Ulusal Cerrahi ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi birlikteliği bu kongrede de devam edecek. Aynı mekânda ve eş zamanlı olarak yapılacak olan 15. Cerrahi Hemşireliği Kongresi bilimsel ve sosyal anlamda birlikten doğan kuvvetin ve uyumlu ekip çalışmasının hazzını yaşatmaya devam edecek. Poliklinikte, serviste ve ameliyathanede aynı amaç için birlikte ter döktüğümüz değerli mesai arkadaşlarımız da kendi kurulları aracılığı ile bu birlikteliğin ortağı olmanın çabası içindeler.

Camiamızın bu en büyük bilgi ve dostluk şöleninde görüşmek dileğiyle Türk Cerrahi Derneği ve Düzenleme Kurulu meslektaşlarım adına saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Tamer Akça
20. Ulusal Cerrahi Kongresi Başkanı

Kongre Tarihi ve Yeri
20.Ulusal Cerrahi  Kongresi ve 15.Cerrahi Hemşireliği Kongresi, 13 – 17 Nisan 2016 tarihleri arasında Titanic Deluxe Hotel, Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Kongre Merkezi
Titanic Deluxe Hotel, Belek
Yeni Mahalle Beşgöz Cad. No:72/1 Kadriye, Serik, Antalya, Turkey
http://www.titanic.com.tr/titanicdeluxebelek/

Kongrenin Dili
Kongrenin resmi dili Türkçe’dir. Kongre Düzenleme Komitesi’nin belirlediği oturumlarda Ingilizce-Türkçe ve Türkçe-Ingilizce eşzamanlı çeviri yapılacaktır.

Kayıt Ücretleri
Kongre kayıtları web sitesinde ilan edilen ücret detaylarına uygun olarak kongre öncesinde ve kongre sırasında yapılabilecektir. Dernek üyelerine özel ücretlerden yararlanabilmek için derneğe aidat borcunun olmaması gerekmektedir. Derneğe borcunuzu ödemek ya da yeni üye olmak için kongre öncesinde dernek merkezi ile irtibata geçebilir  ya da kongre sırasında dernek standına müraacat edebilirsiniz.

Otel Rezervasyonları
Otel rezervasyonları kongre öncesinde 15 Mart 2016 tarihine kadar alınacaktır. Taleplerin konfirmesi ödemenin tamamlanmasıyla verilecektir. Talep edilen otellerde doluluk olması durumunda ödemesi tamamlanmamış talepler ek otellere kaydırılacaktır.

Transfer
Kongrede sunulacak transfer hizmeti ile ilgili uck2016@globalturizm.com.tr adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. 15 Mart 2014 tarihine kadar uçuş detayları belirtilmeyen transfer taleplerinin gerçekleşemeyeceğini önemle hatırlatmak isteriz.

İptal ve İade Koşulları
Kongrenin iptal ve iade koşulları ile ilgili detaylı bilgi kayıt – konaklama sayfalarında belirtilmiş olup, bunların dışında bir uygulama sözkonusu olmayacaktır.

Oteller Arası Mekik Servisi
Kongre otelleri arasında ücretsiz mekik servis hizmeti olacaktır. Servis bilimsel ve sosyal program süresince belirli saatlerde otellerde hazır olacak ve hizmet verecektir. Detaylı bilgi kongre boyunca kayıt ve danışma masalarından temin edebilirsiniz.

Kayıt ve Danışma Masası
Kayıt ve danışma masaları Titanic Deluxe Hotel’de 13 Nisan 2016 günü saat 09:00’da açılacak ve tüm kongre süresince 08:00 – 19:00 saatleri arasında açık olacaktır.

Yaka Kartı
Tüm katılımcı ve refakatçilerin toplantı merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında sergi alanlarında, poster alanlarında ve diğer sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları toplantının sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir.

Türk Tabipler Birliği Sürekli Tıp Eğitimi Kredi Puanı (TTB-STE)
Kongre, Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından “Sürekli Tıp Eğitimi (STE)” kredi puanı ile kredilendirilecektir. TTB kredilerinin geçerli olabilmesi için kongre kayıt masasına TC Kimlik numaranızı yazdırmanız veya dernekten temin edeceğiniz TTB kartınız ile online olarak işlemeniz gerekmektedir.

Sergi Alanı
Kongre boyunca ilaç ve medikal cihaz firmaları ürünlerini kongre merkezinde kendilerine ayrılmış olan alanda sergileyecektir. Sergi alanı tüm kongre boyunca açık olacaktır.

Davet Mektubu
Kayıt işlemlerini tamamlamış olan kongre katılımcılarına, talep etmeleri durumunda davet mektubu gönderilecektir. Bu davet mektubu sadece katılımcıların bağlı bulunduğu kurumlardan izin alabilmesine yardımcı olmak amacı taşımakta olup, katılımcıya hiçbir maddi destek sağlamayacaktır.

Kurslar
Kongre çerçevesinde, Türk Cerrahi Derneği tarafından eğitici kurslar düzenlenecektir. Kurs kayıt, konu ve konuşmacıları ile detaylı bilgiler; duyurular ve internet sitesi aracılığı ile katılımcılara duyurulacaktır.

Katılım Belgesi
Katılım belgeleri kongre bitiminde Rixos Sungate Otel’de bulunan ana kayıt masasından dağıtılacaktır. Kongre sırasında sertifikasını alamayan katılımcıların sertifikaları uck2016@globalturizm.com.tr adresine yazılı başvuruları ile PDF formatında kongre sonrasında da gönderilebilecektir.

Kongre basılı malzemeleri kongre çantaları içinde yer alacaktır.

Türk Cerrahi Derneği Web Sitesi
Derneğimizin web sayfasına www.turkcer.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Araç çubuğuna atla