3. Uluslararası 4. Ulusal Ebelik Kongresi, Ankara, Ekim 2016

Tarih: 20 Eki 2016 -22 Eki 2016
Lokasyon: Bilkent Hotel & Convention Center - Bilkent/Ankara
Şehir: Bilkent/Ankara


Ana_Sayfa_icerikkategoriicon_8000717Değerli Meslektaşlarımız, Kadın ve yenidoğan sağlığı göstergelerini yükseltme stratejilerinin gündemde olduğu bir dönemde, Derneğimiz bilimsel faaliyetleri kapsamında, 20-22 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara Bilkent Hotel & Convention Center’da III. Uluslararası IV. Ulusal Ebelik Kongresi‘ni düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemiz ebeleri ile dünya ebelerini buluşturacak kongremizde, deneyim ve bilgilerimizi paylaşmayı, gerek kadın ve yenidoğan sağlığı, gerekse mesleğimizin sorunlarına ortak akıl, ortak ses üretmeyi hedefliyoruz.

Kongrede farklı kültürlerden ebelerin yaratacağı mozaik, çeşitli ebelik uygulamalarını paylaşmanın yanı sıra, bizleri kaynaştıracak ve güçlendirecektir.

Her zaman olduğu gibi, güncel yaklaşımlar doğrultusunda, alanında uzman konuşmacılarla oluşturulan kongre bilimsel içeriğini, gereksinim duyulan konulara yönelik kurslarla zenginleştirdik. Bu kongremizde, bir ilk niteliği taşıyan “Üç Nesil, Bir Kuşak Ebeliğin Buluşması”nı bir çalıştay düzenleyerek gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu çalıştayın ebelik tarihine, ulusal ve kültürel zenginliğimize önemli katkılar sağlamanın yanı sıra, mesleki ve bireysel gelişimimizi güçlendireceği inancındayız. Öte yandan, uluslararası alanda tanınmış önemli ebeler ve ülkemizin sağlık politikalarının belirlenmesinde söz sahibi sağlık yöneticilerinin katılımıyla güçlenen kongremizde; ebelik, kadın sağlığı, doğum ve yenidoğan sağlığı konuları ayrıntılı biçimde ele alınacaktır.

Ülkemizin dört bir yanında büyük özveri ve fedakarlıkla çalışan tüm meslektaşlarımızı, her alanda büyük desteğini gördüğümüz değerli akademisyenlerimizi, mesleğin geleceğini şekillendirecek ebelik öğrencilerini, klinikte yan yana çalıştığımız hekim ve hemşire arkadaşlarımızı kongremize bekliyoruz. Ebelik adına söyleyecek sözü olan tüm sağlık çalışanlarının kongreye yoğun ilgi göstereceğine inanıyoruz.

“Ebelere Yatırım Yapmak Sağlıklı Nesilleri Taahhüt Eder” Bu nedenle;  kadının olduğu her alanda var olan ebelerin; kadın ve yenidoğan sağlığı konularında ve sorunların çözümünde kilit rol oynadığının unutulmaması dileklerimizle,

Ülkemizin başkenti Ankara’da görüşmek üzere saygılar sunarız

Kongre Tarihi ve Yeri
3. Uluslararası 4. Ulusal Ebelik Kongresi, 20 – 22 Ekim 2016 tarihleri arasında Bilkent Hotel & Convention Center Ankara’da gerçekleştirilecektir. 19 Ekim 2016 tarihinde kongre öncesi kursları gerçekleştirilecektir.

Kongre Merkezi
Bilkent Hotel & Convention Center
İhsan Doğramacı Bul. No:6 06800 Bilkent/Ankara
Tel: + 90 (312) 266 46 86  Fax: +90 (312) 266 46 79

Kongre Dili
Kongrenin resmi dili Türkçe’dir. Kongre Düzenleme Kurulu’nun belirlediği oturumlarda İngilizce-Türkçe ve Türkçe-İngilizce eşzamanlı çeviri yapılacaktır.

Kayıt Ücretleri
Kongre kayıtları web sitesinde ilan edilen ücret detaylarına uygun olarak kongre öncesinde ve kongre sırasında yapılabilecektir. Dernek üyelerine özel ücretlerden yararlanabilmek için derneğe aidat borcunun olmaması gerekmektedir. Derneğe borcunuzu ödemek ya da yeni üye olmak için kongre öncesinde dernek merkezi ile irtibata geçebilir ya da kongre sırasında dernek standına müracaat edebilirsiniz.

Davet Mektubu
Kayıt işlemini yaptıran tüm katılımcılara talep ederlerse davet mektubu gönderilecektir. Bu mektup sadece katılımcının kurumundan izin almasına yardımcı olmak amacını taşımaktadır.

Yaka Kartı
Tüm katılımcı ve refakatçilerin toplantı merkezine girişte, bilimsel oturumlar esnasında sergi alanlarında, poster alanlarında ve diğer sosyal programlarda yaka kartlarını takmaları toplantının sağlıklı yürüyebilmesi ve güvenliği açısından gereklidir.

Katılım Sertifikası
Katılım belgeleri kongre bitiminde kayıt masasından dağıtılacaktır. Kongre sırasında katılım belgesini alamayan katılımcıların sertifikaları ebko2016@ftskongre.org adresine yazılı başvuruları ile PDF formatında kongre sonrasında da gönderilebilecektir.

Stand Alanları
Kongre süresince ilaç, tıbbi malzeme, cihaz ve kitap alanlarında ürün sahibi firmaların, ürünlerini sergileyebilmesi amacıyla geniş bir alan ayrılmıştır. Sergi alanlarına girişte kongre kaydı yaptırmış olma şartı aranmaktadır.

Ödeme
Ödemeler TL ve Euro olarak yapılacak ve banka transferi yada kredi kartı ile gerçekleşecektir.

Banka havalesinden doğacak masraflardan katılımcı sorumlu olacaktır. Ödemelerini TL olarak yapacak katılımcılar ödemenin yapıldığı günün Merkez Bankası Efektif Satış kuruna göre ödeme yapmaları gerekmektedir.

İptal / İade Şartları
Kongrenin iptal ve iade koşulları ile ilgili detaylı bilgi kayıt – konaklama sayfalarında belirtilmiş olup, bunların dışında bir uygulama söz konusu olmayacaktır.

Türk Ebeler Derneği Hakkında
Derneğimiz ile ilgili detaylı bilgilere www.turkebelerdernegi.com web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Araç çubuğuna atla