4. Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi, 25-27 Mayıs 2017, Bodrum

Tarih: 25 May 2017 -27 May 2017
Lokasyon: Kefaluka Resort Otel - Bodrum
Şehir: Bodrum


hemsirelik-kongresiBakım, yalnızca hemşireliğe özgü olmayan, ancak hemşireliğin varoluş nedeni ve hemşirelik ile birlikte profesyonel bir nitelik kazanan, fiziksel, psikolojik, sosyal, kültürel, siyasal, ekonomik, öznel ve etik boyutları olan bir kavram ve olgudur.

Bakım kavramının hemşirelik için anlam ve önemini ortaya çıkarmak, bakım kalitesini etkileyen kültürel, sosyal, siyasal, ekonomik ve örgütsel / kurumsal faktörleri tartışabilmek ve hemşirelik uygulamalarında karşılaşılan bakım sorunlarının çözümlenmesine yönelik stratejiler geliştirmek amacıyla 2010 yılından bu yana her iki yılda bir olmak üzere Temel Hemşirelik Bakım Kongreleri düzenlenmektedir. Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı olarak 4. Temel Hemşirelik Bakımı Kongresi’nin uluslararası katılımlı olarak 25-27 Mayıs 2017 tarihinde Bodrum Kefaluka Otelde düzenleneceğini duyurmaktan onur duyuyoruz.

Kongre teması “Hemşireliğin Sesi: Bakım” olarak belirlenmiştir. Kongre bilimsel programında bakım ve profesyonellik, sağlık politikaları ve bakım, çalışma yaşamının bakıma etkileri, teknolojinin bakıma yansımaları, hemşirelik bilişimi, hemşirelik bakımı ve yasal düzenlemeler, hemşirelik eğitimi, araştırmaları ve bakım ve hemşirelik bakımı ve liderlik konularında alanında uzman konuşmacıların konferansları, panel, sözel ve poster bildiri oturumları yer alacaktır. Bakıma profesyonel katkılarımızı paylaşmak ve ortak sesimizi bakımla ilgili tüm kişi ve kuruluşlara duyurabilmek dileğiyle kongre düzenleme kurulu adına saygılarımı sunarım.
Prof. Dr. Leyla Dinç
Kongre Başkanı

Kongre Yeri
Kefaluka Resort Otel

Toplantı Dili
Kongre dili Türkçe olup yabancı meslektaşlarımızın konuşmaları için İngilizce/Türkçe, eş zamanlı çeviri hizmeti verilecektir.

Bilimsel Program
Konferans, panel, sözel ve poster bildiri sunumlarını içerecektir.

Sosyal Program
Tüm katılımcıların katılabileceği Hoşgeldiniz Kokteyli, Kapanış Partisi ve yarım gün rehberli Bodrum Kalesi ve Bodrum beldesi gezisi düzenlenecektir. Sosyal program detayları kayıtlı katılımcılara email yolu ve kongre web sayfası üzerinden bildirilecektir.

Katılım Sertifikası
Kongre ve kurs katılım sertifikaları 27 Mayıs 2017 tarihinde kongre kayıt masasından alınabilecektir.

Stand ve Sergi
Kongreye stand ve/veya sponsorluk başvurusu ile katılmak isteyen kuruluşlar Alp Reyal Turizm organizasyon yetkilisi ile bağlantıya geçebilirler. Sergi alanı 25-27 Mayıs 2017 tarihlerinde 08:00 – 19:00 saatleri arasında fuaye alanında açık olacaktır.

Araç çubuğuna atla