Dermatolojide ve Kozmetolojide Gelişmeler Kongresi 2022

Tarih: 18 May 2022 -22 May 2022
Lokasyon: Cornelia Diamond Golf Resort Otel - Antalya
Şehir: Antalya


Değerli Meslektaşlarımız;
Günümüzde dermatolojinin bilinirliğinin artması, hekimler tarafından fazla rağbet görmesi ve tercihlerde ilk sıralarda yer alması kozmetolojideki gelişmelerle de bağlantılıdır diyebiliriz. Bu anlamda dermatolojide olduğu gibi kozmetolojide de gelişmeler önem kazanmıştır.

Biz de düzenleme kurulu olarak hekimlerimizin ve ayrıca ilaç ve kozmetik sanayinin istekleri doğrultusunda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı ile Kozmetoloji ve Dermatoloji Akademisi Derneği olarak 2019 yılından itibaren “Dermatolojide Gelişmeler Simpozyumları ve İstanbul Kozmetik Dermatoloji Simpozyumlarının’’ birleşimi olan Dermatolojide ve Kozmetolojide Gelişmeler Kongresi’ni gerçekleştirmekteyiz.

2021 Kongremizi 18-22 Ağustos tarihlerinde Swissôtel Büyük Efes İzmir’de Pandemi şartlarına uyarak yine yüksek katılım ve yoğun bilimsel program ile düzenledik.

“Dermatolojide ve Kozmetolojide Gelişmeler Kongresi 2022” 18-22 Mayıs 2022 tarihlerinde Antalya Cornelia Diamond Golf Resort Otel’de düzenlenecektir.

Dermatoloji ve kozmetoloji alanındaki yeniliklerin ve gelişmelerin yakından takip edilmesi, deneyimli doktorlarımızdan en güncel araştırmaların ve uygulamaların izlenip, dinlenmesi amacıyla oturumlarımızı kapsamlı bir şekilde hazırladık. Oturum başkanlarımızı ve konuşmacılarımızı her zaman olduğu gibi konularında uzman ve tecrübeli kişilerden titizlikle seçtik. Dermatoloji alanında en güncel tedaviler, sözlü bildiriler ve karşılıklı bilgi paylaşımı açısından en uygun ortam sağlanıp genç meslektaşlarımızın en etkili şekilde fayda görebileceği şekilde konu başlıkları düzenlenecek ve meslektaşlarımızın araştırmalarını sunmaları için oturumlar düzenlenecektir.

Yine her kongremizde çok ilgi gören “Hocaya Danış” oturumlarımız da kongremizde yer alacak, katılımcılar alanlarında uzman hocalarımıza sorularını sorabileceklerdir. Sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleşen “Hocaya Danış” oturumları interaktif ve oldukça verimli oturumlarımız arasındadır.

Kozmetik uygulamalar ile ilgili olarak en yeni uygulama yöntemleri ve son teknolojik cihazlar ile günlük rutininizde uygulama yapacak hale gelmeniz için sunumlarla ve kurslarla bilgiler pekiştirilecektir.

Doyurucu bir bilimsel program sunarken katılımcıların bilimsel toplantılar dışı sosyal aktivitelerinin de üst seviyede olmasını arzu etmekteyiz.

Mayıs ayında Antalya’da görüşmek üzere…

Prof. Dr. Server Serdaroğlu
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Yalçın Tüzün
Kongre Başkanı

Araç çubuğuna atla