İmmüno-Romatoloji Sempozyumu

Tarih: 09 Şub 2023 -12 Şub 2023
Lokasyon: Gloria Verde Resort - Antalya
Şehir: Antalya


Değerli Meslektaşlarım,
İlk kez düzenlenecek olan ‘’İmmüno-Romatoloji Sempozyumu’’nu 9-12 Şubat 2023 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştireceğiz.

İmmüno-Romatoloji Sempozyumu’nun hedefi, immün sistemin temel çalışma prensipleri ve kronik inflamatuvar hastalıkların immünopatogenezlerinin daha iyi anlaşılabilmesi için bilimsel tartışma ortamı oluşturmaktır. Ülkemizdeki farklı eğitim ve araştırma kurumlarında çalışan akademisyenlerin katılımı ile temel immünoloji bilgilerinin güncellenmesi yanı sıra hastalık immünpatogenezlerindeki yeni bilgiler aktarılacaktır. Romatoloji uzmanları, klinik ve temel immünoloji, dermatoloji, göz, gastroenteroloji, fizik tedavi, nefroloji, kardiyoloji ve göğüs hastalıkları uzmanlarının katılımı ile inflamasyon ve inflamatuvar hastalıkların farklı yönleri tartışılacaktır.

İnflamatuvar hastalıklarda tedavi yaklaşımlarının immünolojik hedeflere yöneldiği ve spesifik tedavilerin uygulandığı bir dönemi yaşıyoruz. Bu nedenle, ilk sempozyumun bilimsel programını, romatizmal hastalıkların immünolojisi ve yeni tedavi hedeflerinin gözden geçirilmesi şeklinde planladık. Umarım beklentilerinizi karşılayacak iyi bir toplantı gerçekleştiririz.

İmmüno-Romatoloji Sempozyumu Düzenleme Kurulu adına, katılım ve desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla

Prof. Dr. Veli YAZISIZ
Sempozyum Başkanı

Araç çubuğuna atla