Prof. Dr. Hıfzı Özcan 9. Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi

Tarih: 24 Şub 2023 -26 Şub 2023
Lokasyon: Sabancı Center - İstanbul
Şehir: İstanbul


Değerli Dostlar;
Saygıdeğer Prof. Dr. Hıfzı Özcan hocamızın Cerebral Palsy’li çocukların sorunlarına çok yönlü destek olmak amacıyla Türk Spastik Çocuklar Derneği’ni kurarak çıktığı yolculuğun 50. yılında, Düzenleme Kurulu adına sizleri Hocamızın adını taşıyan 9. Cerebral Palsy ve Gelişimsel Bozukluklar Kongresi’ne davet etmekten büyük mutluluk ve onur duyuyorum.

Ana teması “Bebeklikten Yetişkinliğe: Cerebral Palsy” olarak belirlenen Kongremiz 24-26 Şubat 2023 tarihlerinde İstanbul 4.Levent’te ki Sabancı Center’da yüz yüze gerçekleşecektir. Salgın koşulları nedeniyle bir kereye özgü olmak üzere 8. Kongremizi 2021 yılının Şubat ayında dijital ortamda yapmak zorunda kalmıştık. Daha önceki yıllarda olduğu gibi kongremizi yeniden yüz yüze planlayarak, bu bilimsel şölenin sizlerin katılım ve katkılarıyla karşılıklı iletişim, etkileşim, paylaşım içinde canlı, verimli, keyifli geçeceğini düşünüyoruz.

Kongremizde Cerebral Palsy ve gelişimsel bozukluklarla ilgili geniş kapsamlı ve güncel bilgileri içeren bölümlerin yanı sıra çocuk nörolojisi, çocuk ve ergen psikiyatrisi-psikolojisi, normal dil gelişimi ve dilde gecikme, özel eğitim, odyoloji içerikli panellere ve ilginizi çekecek konferanslara yer verdik. Kongrenin ikinci gününde Cerebral Palsy’li çocukların ortopedik sorunlarına güncel yaklaşımları içeren ortopedi sempozyumu eş zamanlı olarak yapılacak. Ayrıca ilk gün ailelere yönelik seminerler ve pazar günü Metin Sabancı Merkezi’nde uzmanlara yönelik kurslar gerçekleşecek.

Kabul edilmiş olan sözlü ve poster bildirileri gerekli şartları karşılaması durumunda Anka Tıp Dergisi’nde yayınlanacaktır.

Vakfımızın, 1972 yılında Dernek olarak Cerebral Palsy’li çocuk ve aileleriyle başlayan ve 50. yılına ulaşan sürecini de kutlayacağımız, konularında yetkin hocaları ve uzmanları yüz yüze dinleyebileceğimiz, katkılarınızla zenginleşecek bu bilimsel şölene farklı dallardan alan çalışanları, hekimler ve aileler olarak katılmanızdan büyük mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla

Doç. Dr. Semih Ayta
Kongre Başkanı

Araç çubuğuna atla