1. Uluslararası Kanser ve İyon Kanalları Kongresi / 21 Eylül – Şanlıurfa

Tarih:

21 Eyl 2017 - 23 Eyl 2017

Lokasyon:

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Amfisi - Şanlıurfa / Türkiye

Şehir:

Şanlıurfa / Türkiye

Web Sitesi:

http://ioncc2017.harran.edu.tr


Dünyanın en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapan Şanlıurfa’da “Tarihin sıfır noktası”nda buluşmak dileğiyle.
Alanda çok önemli gelişmeler kaydedilmekle birlikte, günümüzde kanser, tüm dünyada hem kadınlar hem de erkekler için en önemli ölüm nedenlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu nedenle; erken, kesin ve fonksiyonel teşhis ile uzun ömürlü, hasta ve çevre açısından toksik olmayan etkin tedavi yöntemlerinin ortaya çıkarılması gerekmektedir.

İyon kanalları ve iyon taşıyıcılar, doğrudan veya dolaylı olarak bütün hücresel süreçlerde önemli rollere sahip olmaları bakımından kanser ve metastazların önlenmesinde ve/veya tedavisinde yeni bir terapötik hedef olarak karşımıza çıkıyor.

Bu bağlamda, bu yıl da hem yurt içinden hem de yurt dışından iyon kanalları, kanser, metastatik süreç, vb. konularda değerli çalışmalara imza atmış bilim insanlarının davetli konuşmacı olarak yer alacağı IONCC2017 Kongresi’nin ana teması “İyon kanalları: Kanser ve metastaz tedavisi için yeni bir terapötik hedef”.
Harran Üniversitesi (Imperial College işbirliği ile)

Araç çubuğuna atla